Správy z NHL

Repčík a Dvorský najproduktívnejší, úspešné návraty Honzeka a Pekarčíka. Latkóczy s nulou

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL, americkej USHL a univerzitnej NCAA?

OHL

V OHL minulý týždeň nebodovali len obrancovia Alex Čajkovič, ktorý zaznamenal päť trestných minút za bitku, a Jakub Chromiak, ktorý si pripísal „mínusku“. Obaja odohrali po tri zápasy. Najproduktívnejší bol Dalibor Dvorský, ktorý v troch dueloch zaznamenal štyri góly a dve asistencie. Raz bol prvou hviezdou zápasu vďaka prvému hetriku v zámorí. Pripísal si však aj päť „mínusiek“ a štyri trestné minúty. Traja hráči boli štvorbodoví – Filip Mešár a Martin Mišiak vďaka bilancii 2+2 z troch duelov, Ondrej Molnár vďaka bilancii 1+3 z dvoch duelov. Mešár zaznamenal aj dve trestné minúty, Molnár dve trestné minúty aj dva plusové body. Servác Petrovský v prvom zápase raz skóroval, v druhom raz asistoval. V akcii bol aj brankár Damian Slávik, ktorý kryl 27 striel pri výhre 3:2 nad Oshawou.

QMJHL

V Quebecu sa presadil len Peter Repčík, ktorý si v troch zápasoch vylepšil konto o krásnych sedem bodov, keď zaznamenal dva góly a päť asistencií. Potešilo aj deväť plusových bodov a fakt, že ťahá šesťzápasovú bodovú šnúru. Dvakrát bol aj vylúčený. V prvom zápase bol pritom vyhlásený za prvú hviezdu vďaka bilancii 2+1. S 32 bodmi je na 19. mieste ligového bodovania. Menej potešujúce je, že Ondrej Maruna nebodoval už v piatich zápasoch po sebe, Ľuboš Stahoň dokonca v siedmich. Prvý menovaný zaznamenal v troch dueloch aj tri „mínusky“, druhý menovaný ich zaregistroval v dvoch stretnutiach dve.

WHL

Andrej Tomašec odohral dva zápasy so ziskom „mínusky“ a nebodoval ani v jednom z 11 zápasov sezóny. Šesťzápasové suchoty si ukončil v druhom zápase z troch Samuel Barcík, ktorý strelil svoj prvý gól v sezóne a stal sa treťou hviezdou duelu – gól bol víťazný. Pripísal si aj menší trest. Asistenciu a dva plusové body zaknihoval v piatich stretnutiach Jozef Viliam Kmec. Najväčšiu pozornosť pútal návrat Samuela Honzeka, ktorý ako kapitán Vancouveru v prvom zápase nebodoval, ale v ďalších dvoch bol viacbodový – najskôr strelil dva góly a potom sa s troma asistenciami stal prvou hviezdou duelu. Pripísal si aj tri plusové body a štyri trestné minúty.

USHL

Staronovým lídrom slovenského bodovania sa stal Juraj Pekarčík, ktorý si po návrate do akcie natiahol bodovú sériu na osem zápasov, keď v dvoch zápasoch vyprodukoval štyri asistencie. Pripísal si aj dve „plusky“ a dve trestné minúty. Bodovali už len Peter Císar, ktorý zaznamenal v dvoch dueloch gól a plusový bod, a Ľubomír Kupčo, ktorý bol druhou hviezdou zápasu, v ktorom skóroval. V druhom zápase raz asistoval a z týždňa si odniesol nakoniec aj mínusový bod a menší trest. Libor Nemec zaznamenal v dvoch dueloch plusový bod a 14 trestných minút, Max Ferkodič si suchoty natiahol o dva zápasy na 14. Daniel Jenčko a Adam Žlnka odohrali jeden zápas so ziskom „mínusky“, prvý menovaný dostal aj menší trest.

Adam Gajan je tretím brankárom ligy s 91,1% úspešnosťou zákrokov. V oboch minulotýždňových štartoch pomohol k výhram nad Tri-City, keď kryl 57 zo 63 striel (90,5% úspešnosť zákrokov). Samuel Urban bol pri dvoch prehrách s Fargom, pri ktorých inkasoval šesť gólov zo 73 striel (91,8% úspešnosť zákrokov).