Účet používateľaVyhľadávanie
Menu
Vyhľadávanie Zavrieť SlovakNHL.sk
»
01:00info
OTT
ARI
NHL live
01:00info
WSH
PHI
04:00info
ANA
NJD
NHL live
01. 03.
kurzy
01:00info
OTT
ARI
NHL live
01:00info
WSH
PHI
04:00info
ANA
NJD
NHL live
02. 03.
kurzy
18:30info
CAR
WPG
NHL live
21:00info
NYI
BOS
22:00info
SEA
EDM
NHL live
02:00info
NSH
COL
01:00info
BUF
VGK
01:00info
DET
FLA
01:00info
PHI
OTT
01:00info
TBL
MTL
01:00info
TOR
NYR
NHL live
02:00info
CHI
CBJ
02:00info
DAL
SJS
00:00info
STL
MIN
04:00info
CGY
PIT
«

Slováci v NHL

Prekonáva očakávania? Ak by sa Sýkora narodil neskôr, bol by zrejme v 1. kole draftu

Zámorský novinár Sam Henes sa pozrel na slovenského útočníka Adama Sýkoru z organizácie New York Rangers, ktorého berie za rozvíjajúcu sa hviezdu, ale aj potenciálne aktívum pred tohtoročnou prestupovou uzávierkou.

Sýkora bol draftovaný v roku 2022 z celkového 63. miesta, no Henes konštatuje: „Bol jedným z najmladších hráčov draftu – narodeniny mal len osem dní pred hraničným 15. septembrom. Ak by sa narodil po tej hranici, pravdepodobne by bol v roku 2023 draftovaný už v prvom kole.“

Sýkora až v druhej sezóne po drafte naplno zarezáva v zámorí, kde ako devätnásťročný hráva v profesionálnej AHL. V 38 zápasoch v drese Hartfordu vyprodukoval 19 bodov (6+13) a ukazuje, že z neho nemusí byť len defenzívny hráč do nižších formácií.

„V útoku s Alexom Belzilem a Jakeom Leschyshynom demonštruje schopnosť nájsť spôsob, ako byť prínosom, na konzistentnej báze v profesionálnej lige, v ktorej je jedným z najmladších hráčov. To je extrémne náročná vec a jeho celkový profil z neho robí jednu z najsľubnejších nádejí v systéme Rangers,“ uviedol Henes.

Článok pokračuje pod reklamou

Hoci jeho produktivita by nemusela sedieť s tým, čo čakáte u krídelníka pre prvé dva útoky, Sýkora je na dobrej ceste stať sa cenným útočníkom pre druhý až tretí útok v NHL. Má schopnosť prispievať ofenzívne, pričom je užitočný aj v oslabeniach a jeho všestrannosť ukazuje aj to, že jeho defenzívna hra patrí medzi tie najlepšie medzi útočníkmi patriacimi stále medzi nádeje. Má tak potenciál zohrať veľkú úlohu v úspechoch svojho tímu.

„Napriek tomu, že bol primárne oceňovaný za svoje defenzívne zručnosti a pracovnú morálku, ukazuje náznaky dynamickejšej ofenzívnej hry. Ak túto vrstvu zručnosti dokáže prejavovať pravidelne, mohlo by to významne zlepšiť jeho pozíciu a vplyv v rámci tímu,“ poznamenal Henes.

„Napriek tomu, že sa považuje za nižšieho hráča, jeho intenzívny, nebojácny štýl hry a mimoriadna pracovná morálka mu umožňujú prekonávať výzvy a excelovať v prostredí s narastajúcou konkurenciou. Jeho defenzívna hra kombinovaná s rastúcimi ofenzívnymi kapacitami ho vkladajú do pozície všestranného a cenného aktíva pre tento tím.“

„Ako bude pokračovať vo vývoji a vylaďovať svoju hru, jeho potenciál mať vplyv v NHL nie len ako defenzívny útočník, ale aj ako významný ofenzívny prispievateľ, je evidentný. Jeho vodcovská pozície na MS juniorov podčiarkujú aj jeho schopnosť inšpirovať a viesť príkladom, čo sú kvality, ktoré mu budú nepochybne prínosom v jeho ďalšej profesionálnej kariére.“Neprehliadnite
Krátke správy
Najnovšie články
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk

Prečítajte si na SlovakFitness.sk

SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2024 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies