22:00info
«

Marchand prepisoval históriu, Vegas je pred návratom domov na koni, dráma v Edmontone!

Brad Marchand (foto: Instagram/Boston Bruins)

V stredu sa odohrali ďalšie tri zápasy prvého kola play-off NHL. Ani v jednom prípade sa z úspechu netešili domáci.

Východná konferencia

TORONTO - BOSTON 2:4 (séria: 1-2)

Brad Marchand strelil dva góly a pridal asistenciu, aby pomohol Bostonu obnoviť vedenie v sérii prvého kola play-off výhrou 4:2 v jej prvom zápase hranom v Toronte. Kapitán „Medveďov“ svojím prvým gólom v tohtoročnom play-off prelomil v 52. minúte nerozhodný stav a druhým gólom pečatil triumf do prázdnej brány. Pred ním skórovali aj Trent Frederic a Jake DeBrusk, ktorí otočili stav z 0:1 na 2:1. Jeremy Swayman predviedol 28 zákrokov a prekonali ho Matthew Knies a Tyler Bertuzzi, od ktorého sa odrazila strela Morgana Riellyho do Hampus Lindholma a následne do brány. Iľja Samsonov kryl 30 z 33 striel. Domáci nevyužili ani jednu presilovku z piatich, aby mali v sérii len 9,1% úspešnosť presilových hier. William Nylander opäť nehral. Maple Leafs budú hostiť aj štvrtý zápas série, ktorý sa odohrá v sobotu. Marchand s 55 gólmi v play-off vyrovnal klubový rekord Cama Neelyho. S 12. víťazným sa pred ním na čele osamostatnil.

Marchand skóroval 28 sekúnd po Bertuzzim, Swayman medzitým urobil dôležitý zákrok:

Brad Marchand, kapitán Bruins: „Držali sme sa celý zápas. Nebolo to vždy pekné, a ako som povedal minule, oni hrajú veľmi fyzicky, no myslím si, že sme sa pozdvihli na vyššiu úroveň oproti tomu, kde sme boli v prvých dvoch zápasoch, čo bolo skvelé. Vyplatilo sa nám to.“

Sheldon Keefe, tréner Maple Leafs: „V určitých úsekoch sme hrali dobre, ale nie dostatočne dobre na to, aby sme vyhrali. Urobili sme drobné chyby vo veľmi dôležitých momentoch, vďaka čomu oni skórovali. Vo všeobecnosti, nemyslím si, že sme hrali našu hru v takej miere, ako sme to robili v predošlých dueloch.“

Hviezdy duelu: 1. J. Swayman (BOS), 2. B. Marchand (BOS), 3. I. Samsonov (TOR)

DALLAS - VEGAS 1:3 (séria: 0-2)

Obranca Noah Hanifin strelil na konci druhej tretiny gól, ktorým rozhodol o výhre Vegas 3:1 nad Dallasom v druhom zápase série prvého kola play-off, po ktorom obhajca titulu vedie už 2:0 na zápasy. Jonathan Marchessault vyrovnával na konci prvej tretiny skóroval a Jack Eichel na konci tretej tretiny pridal poistku do prázdnej brány. Obaja pridali aj po asistencii. Dôležitý výkon podal aj Logan Thompson, ktorý zneškodnil 20 striel. Prekonal ho len Jason Robertson, ktorý otvoril skóre počas presilovky. Jake Oettinger opustil duel s 23 zásahmi. Séria sa teraz presťahuje do Las Vegas, kde sa zápas číslo tri odohrá v sobotu. Eichel potreboval zo všetkých amerických rodákov odohrať najmenej zápasov, kým dosiahol 30-bodovú métu - 24. Predošlý rekord zdieľali s 26 zápasmi Brian Leetch a Kevin Stevens.

Noah Hanifin, obranca Golden Knights: „Sme na dobrom mieste, ale stále je pred nami veľa hokeja na hranie. Sme radi, že sa vraciame do našej arény a máme na našej strane momentum. Musíme len naďalej robiť to, čo robíme a hrať našu hru.“

Pete DeBoer, tréner Stars: „Páčila sa mi naša prvá tretina. Na jej konci sme urobili jednu chybu, pravdepodobne sme si aj zaslúžili inkasovať. To bol zrejme kritický moment zápasu. Eichel sa dostal za nás v nesprávnom čase. A to oni robia, donútia vás za chyby zaplatiť.“

Hviezdy duelu: 1. L. Thompson (VGK), 2. N. Hanifin (VGK), 3. J. Oettinger (DAL)

EDMONTON - LOS ANGELES 4:5 PP (séria: 1-1)

Anže Kopitar skóroval v tretej minúte predĺženia, aby Los Angeles zdolalo Edmontonu 5:4 a vyrovnalo stav série prvého kola play-off na 1:1. Kings v zápase viedli o dva góly už v 15. minúte, v ktorej Adrian Kempe strelil svoj druhý gól v zápase. Drew Doughty dvojgólové vedenie obnovil gólom na 3:1 a Kevin Fiala prelomil nerozhodný stav v úvode tretej tretiny. Kopitar pridal aj dve asistencie, tie si pripísal aj Quinton Byfield. Cam Talbot urobil 27 zákrokov. Oilers dokázali v druhej tretine zmazať dvojgólovú stratu a Dylan Holloway v tretej tretine svojím druhým gólom v zápase vyrovnal na 4:4. Po góle strelili aj Brett Kulak a Zach Hyman, po dve asistencie zaknihovali Leon Draisaitl a Mattias Janmark. Stuart Skinner urobil 21 zákrokov. Séria sa teraz presťahuje do Los Angeles, kde sa jej tretí duel odohrá v piatok. Kopitar strelil svoj tretí gól v predĺžení zápasu play-off, čím vytvoril nový klubový rekord. Predošlý zdieľal s Alecom Martinezom, Wayneom Gretzkym a Butchom Goringom. Vo veku 36 rokov a 244 dní sa stal aj najstarším hráčom organizácie, ktorý skóroval v nadstavenom čase zápasu play-off. Predošlý rekord držal Justin Williams s 32 rokmi a 243 dňami.

Kopitar sa stal v predĺžení hrdinom Kings:

Jim Hiller, tréner Kings: „Som si istý, že pre chlapcov bolo špeciálne vidieť ďalší víťazný gól v predĺžení od Kopiho, ktorý toho pre nás urobil tak veľa. Jeden zápas pre nich, jeden pre nás a teraz ideme do L.A.“

Mattias Ekholm, obranca Oilers: „Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas a mali puk na hokejkách väčšinu noci. Oni budú mať svoje šance a odrazy, ale páčil sa mi spôsob, akým sme hrali, a snáď na ňom dokážeme stavať aj ďalej.“

Hviezdy duelu: 1. A. Kempe (LAK), 2. D. Holloway (EDM), 3. A. Kopitar (LAK)