Oilers zavŕšili v predĺžení obrat, Bruins sa pri ďalšej jasnej prehre zranil kapitán

V piatok sa v NHL odohrali ďalšie dva zápasy druhého kola play-off. V oboch sa z výhry tešili hostia.

Východná konferencia

BOSTON - FLORIDA 2:6 (séria: 1-2)

Florida strelila štyri presilovkové góly, aby zdolala Boston 6:2 a prvýkrát v sérii druhého kola play-off sa ujala vedenia pomerom 2:1 na zápasy. Evan Rodrigues otvoril i uzavrel skóre zápasu, do čierneho sa trafili aj Vladimir Tarasenko, Carter Verhaeghe a Brandon Montour, do prázdnej brány Sam Reinhart. Tarasenko a Verhaeghe skórovali v druhej tretine v rozmedzí minúty počas rovnakej presilovky (po vysokej hokejke Masona Lohreia), aby vybudovali kľúčové trojgólové vedenie. Montour pridal aj asistenciu, po dve zaregistrovali Aleksander Barkov a Oliver Ekman-Larsson, tri Matthew Tkachuk. Sergej Bobrovskij čelil 17 strelám, z ktorých ho pokorili v rozmedzí tri a pol minúty v tretej tretine Jakub Lauko a dvojbodový Jake DeBrusk. Znížili z 0:4 na 2:4. Jeremy Swayman mal viac práce a kryl 27 z 32 striel. Obom tímom sa do hry vrátili zranení hráči – domácim obranca Andrew Peeke, hosťom útočník Sam Bennett. Ten v prvej tretine bodyčekoval domáceho kapitána Brada Marchanda, ktorý síce tretinu dohral a nastúpil aj v tej druhej, ale v tretej už pre zranenie hornej časti tela nehral. Štvrtý zápas série sa odohrá opäť v Bostone. Na pláne je v nedeľu.

Tarasenko a Verhaeghe využili štvorminútové vylúčenie Lohreia:

Sam Bennett, útočník Panthers: „Bola to pre nás veľká príležitosť. Vedeli sme to a využili sme to. Presilovkové góly v play-off prichádzajú miestami ťažko, ale naša presilovka odviedla skvelú prácu, aby sme strelili dva veľmi dôležité góly v dôležitej časti zápasu.“

Jim Montgomery, tréner Bruins: „Florida bola dobrá, my sme neboli. Ideme na ďalší zápas. Myslím si, že v tretej tretine sme zabrali pre nášho kapitána. Pastrňák a McAvoy urobili skvelú prácu, keď chýbal na lavičke. Myslím si, že všetci naši hráči pozdvihli svoju hru a bojovali, ako by bojoval Brad Marchand.“

Hviezdy duelu: 1. A. Barkov (FLA), 2. E. Rodrigues (FLA), 3. J. DeBrusk (BOS)

VANCOUVER - EDMONTON 3:4 PP (séria: 1-1)

Edmonton trikrát prehrával, ale nakoniec sa mu podarilo vyrovnať stav série druhého kola play-off na 1:1, keď zdolal Vancouver 4:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v šiestej minúte nadstaveného času Evan Bouchard po prihrávke Leona Draisaitla, ktorý bol schopný hrať po tom, čo vynechal tréning. A zažiaril so štyrmi bodmi, keď strelil gól a pridal tri asistencie. Connor McDavid vynútil predĺženie a pridal dve asistencie, skóroval aj Mattias Ekholm. Stuart Skinner predviedol 16 zákrokov. V bráne Canucks zostal Arturs Silovs, ktorý zastavil 27 striel. Z jeho spoluhráčov skórovali Elias Pettersson, Brock Boeder a dvojbodový Nikita Zadorov. J.T. Miller dvakrát asistoval. Séria sa teraz presťahuje do Edmontonu, kde sa odohrá zápas číslo tri v pondelok.

Draisaitl a McDavid dosiahli svoj 90. bod v play-off., obaja vo svojom 56. zápase kariéry. Rýchlejšie ho v celej histórii NHL dosiahli len Wayne Gretzky (43 zápasov) a Mario Lemieux (45 zápasov). McDavid zaznamenal asistenciu v siedmich zápasoch od začiatku play-off po sebe, čím vyrovnal klubový rekord Marka Messiera. V drese Oilers nastúpil aj Adam Henrique, ktorý vynechal prvý zápas série pre zranenie.

Rozhodujúci gól Boucharda v predĺžení:

Connor McDavid, kapitán Oilers: „Celú noc sme to vydržali. Každý z nás bojoval veľmi tvrdo, aby sme získali toto víťazstvo. Bolo to dôležité víťazstvo. Sú to dobré pocity, keď sa vraciame domov za nerozhodného stavu.“

J.T. Miller, útočník Canucks: „Oni dnes boli lepším tímom. Hrali lepšie ako my. Mali sme dobrú príležitosť, aby sme si ukradli tento zápas, ale oni trávili veľa času v našom pásme. Nevyhrávali sme dostatočne veľa súbojov pri mantineli. Musíme v tom byť lepší a tým im neuľahčíme tak ich večer.“

Hviezdy duelu: 1. C. McDavid (EDM), 2. L. Draisaitl (EDM), 3. N. Zadorov (VAN)