08. 10.
22:30info
UTA
«

Honzek strelil po slovenskej spolupráci dôležitý gól. Slováci hrali v prvých dvoch formáciách

Samuel Honzek (foto: X/Calgary Flames)

Príprava na novú sezónu NHL pokračovala ôsmimi stredajšími zápasmi. Ako sa v nich darilo slovenským zástupcom?

Útočník Samuel Honzek nadviazal na päť asistencií z prvých dvoch prípravných zápasov gólom, ktorým po peknej prihrávke Martina Pospíšila vyrovnal v tretej tretine stav prípravného zápasu Calgary proti Vancouveru na 2:2. Jeho tímu sa podarilo stav aj otočiť, ale nakoniec prehral 3:4 po predĺžení. Honzek nastúpil na ľavom krídle druhej formácie, v ktorej ho doplnili Kirkland a Gridin. Pripísal si aj plusový bod, menší trest za podrazenie a štyri strely, s ktorými viedol zápas. Pospíšil centroval prvý útok so Zarym a Coronatom na krídlach. Aj on zaznamenal plusový bod a dve trestné minúty, ale za zdržovanie hry. Počas jeho vylúčenia vynútili Canucks predĺženie.

Center Dalibor Dvorský dostal šancu hrať v druhej formácii St. Louis, v ktorej ho na krídlach doplnili Walker s Kapanenom. Pri prehre 0:3 s Columbusom zaznamenal dva mínusové body, strelu a 37,5% úspešnosť zákrokov. Odohral 17 minút a 56 sekúnd. Samuel Kňažko za Blue Jackets nehral.

Slovenskí obrancovia (Nemec, Fehérváry) nehrali ani v New Jersey, kde domáci prehrali s Washingtonom 3:5. Útočník Tomáš Tatar bol súčasťou druhej formácie s Hischierom a Mercerom, ale do bodovania sa nezapísal. Odohral 15 a pol minúty.

Zápasový dres Wild si prvýkrát obliekol brankár Samuel Hlavaj, ale do brány sa nepostavil. Gustavsson inkasoval štyri góly z 39 striel pri prehre 2:5 s Dallasom. Oliver Okuliar, Erik Černák ani Martin Chromiak nehrali.

Výsledky

Tampa Bay - Florida 8:7 (2:2, 1:1, 5:4)
Brankári: Johansson (19/26) - Driedger (12/15), Appleby (10/15); Góly: 8. Raddysh (Dureau), 20. Paquette-Bisson (Dureau, Szturc), 30. Raddysh (Geekie), 46. Geekie, 48. Huuhtanen (Raddysh, Duke), 55. Groshev (Raddysh, Pouliot), 58. Duke (Lilleberg, Perbix), 60. Geekie (Raddysh, Dureau) – 4. Dalpe (Jesper Boqvist, Adam Boqvist), 5. Greer (Giles, Jesper Boqvist), 32. Vilmanis (Balinskis, Giles), 46. Jesper Boqvist (McAllister, Adam Boqvist), 49. Skoog, 50. Bjornfot (Hovorka), 53. McAllister (Vilmanis)

Columbus - St. Louis 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Brankári: Merzlikins (19/19) Sawchenko (12/12) - Hofer (26/28), Ellis (12/12); Góly: 19. Mateychuk (Johnson, Kuraly), 36. Marčenko (Kuraly, Provorov), 60. Johnson (Gudbranson)

New Jersey - Washington 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)
Brankári: Markstrom (22/26) - Thompson (25/28); Góly: 15. Dillon (Palát, Noesen), 55. Hischier (Dillon), 58. Hughes (Casey, Meier) – 35. Carlson (Limoges, Vrána), 39. Strome (van Riemsdyk, Alexejev), 39. Duhaime (Dowd), 54. Strome (Carlson, Ovečkin), 60. Duhaime (Dowd, Raddysh)

Chicago - Detroit 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Brankári: Mrázek (21/23), Weeks (4/6) - Husso (15/17), Cossa (10/10); Góly: 27. Smith (Donato, Brodie), 30. Teräväinen (Bedard) – 2. Motte (Watson, Veleno), 39. Petry (Mazur, Kasper), 44. Raymond (Larkin, DeBrincat), 55. Määttä (Gustafsson, Finnie)

Winnipeg - Edmonton 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Brankári: Kahkonen (26/27) - Skinner (23/27), Delia (8/10); Góly: 8. Ehlers (Namestnikov), 25. Connor (Scheifele, Pionk), 32. Miller (Pionk, Lambert), 37. Pionk (Kupari), 42. Lambert (Pionk, Miller), 52. Lowry – 57. Brown (Hoefenmayer, Philp)

Dallas - Minnesota 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Brankári: Oettinger (17/18), DeSmith (6/7) - Gustavsson (35/39); Góly: 3. McDonald (Lindell, Lundkvist), 9. Heiskanen (Dumba, Lind), 37. Marchment (Duchene, Stankoven), 41. Benn (Stankoven), 60. Pettersen (Bäck) – 26. Lauko, 55. Clarke (Shore, O´Rourke)

Vancouver - Calgary 4:3 PP (1:0, 1:1, 1:2, 1:0)
Brankári: Patera (?) - Wolf (?), Cooley (?); Góly: 20. Sasson (Sherwood), 40. DeBrusk (Desharnais), 60. Sprong, 61. DeBrusk (Pettersson, Hughes) – 25. Bean (Kirkland, Barrie), 51. Honzek (Pospíšil), 56. Hunt (Basha)

Vegas - Los Angeles 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Brankári: Samsonov (27/30) - Kuemper (11/12), George (11/12); Góly: 23. Hanifin (Laczynski, Aston-Reese), 46. Laczynski – 15. Laferriere (Turcotte, Fiala), 15. Jeannot (Foegele, Byfield), 29. Foegele (Byfield, Fiala)