19. 05.
«

Reprezentácia

MS 20: Slovensko podľahlo Česku hladko 2:5

Slovenskú reprezentáciu do 20 rokov dnes podľahla výberu Českej republiky 2:5. Slovenskí hokejisti si tak opäť zahrajú v skupine o záchranu.

SLOVENSKO – ČESKO 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
GÓLY: 39. Ďuriš (Slovák, Jančovič), 53. Čaládi (Slovák) - 8. Sklenář (Kuběna), 20. Frolík (Voráček), 25. Bartek (Voráček, Bořuta), 27. Sklenář(Ondráček), 55. Látal (Bartek)

Report: Česi začali zápas aktívne a ihneď si vynútili presilovku. Tú nevyužili a neskôr sa ubránili slovenskej početnej prevahe. Prvý gól prišiel v 8. minúte, kedy Kuběna spoza bránky našiel medzi kruhmi Jakuba Sklenářa, ktorý pohotovou strelou otvoril skóre zápasu. V 13. minúte bol počas oslabenia pri úniku faulovaný Čaládi a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Marcinko však trestné strieľanie na strelenie vyrovnávacieho gólu nevyužil. Českí hokejisti mali v prvej tretine prevahu, ktorý v jej závere zúročili na strelenie druhého gólu. V 20. minúte sa presadil Frolík, ktorý sa z gólu tešil sekundu pred koncom tretiny. V druhej tretine dokázali Česi využiť presilovku na strelenie tretieho gólu. Autorom presného zásahu bol Daniel Bartek. Naši sa z gólu nedokázali spamätať a vyše minútu neskôr sa naši západní susedia tešili z ďalšieho gólu. Na 4:0 zvyšoval Sklenář. Zvyšok tretiny sa hral vo volnejšom tempe. V 39. minúte sa z gólu tešili aj naši reprezentanti. Oliver Ďuriš sa dostal bez väčších problémov do pásma a z medzikružia prekonal Neuvirtha. Od 52. minúty sme mali možnosť presilovej hry 5 na 3. V 53. minúte sa ju po peknej prihrávke Slováka podarilo využiť Čaládimu, ktorý znížil na 2:4. V 55. minúte sa však Čechom podarilo odpovedať, keď vo vlastnom oslabení strelil pekný gól Martin Látal, ktorý uzavrel skóre zápasu.

Zostavy:
Slovensko: Hudáček (Hiadlovský) - Biro, Ďaloga, Beňa, Bališ, Mikuš, Kozák, Krajčík, Zukal - Roháč, Marcinko, Lušňák - Slovák, Skokan, Čaládi - Jurík, Češík, Šinkovič - Suja, Ďuriš, Jančovič
Česko: Neuvirth (Kovář) - Bořuta, Jordán, Parýzek, Piskáček, Prokop, Kundrátek - Bartek, Frolík, Voráček - Látal, Strapáč, Hampl - Sklenář, Kuběna, Ondráček - Meidl, Semorád, Szturc