16. 05.
17. 05.
«

Stars postúpili po 8. najdlhšom zápase histórie NHL

Dallas Stars dnes spečatil svoj postup do finále konferencie. V šiestom zápase potreboval na víťazstvo 4 predĺženia a zápas sa stal 8. najdlhším v histórii NHL. V klubovej histórii je to ich tretí najdlhší zápas.

Kým pre Dallas to bol len tretí najdlhší duel v klubovej histórii, San Jose odohralo svoj vôbec najdlhší. Dallas odohral aj v minuloročnom play-off dlhší duel. Proti Vancouveru však vtedy neuspel, keď v 79. minúte predĺženia rozhodol o víťazstve Canucks Henrik Sedin. Ani najdlhší zápas Dallasu nevyšiel podľa predstáv. 24. apríla 2003 podľahli Stars Anaheimu 3:4. Rozhodoval vtedy Petr Sýkora. Dnešný zápas sa tak do klubovej histórie zapíše ako najdlhší zápas s víťazným koncom. Rozhodol ho Brenden Morrow.

Už sme spomínali, že tento duel bol 8. najdlhší v histórii NHL. Keby sme brali do úvahy len modernú éru, tak by bol dokonca piaty. Kto však drží platný rekord? Ak by sme ešte chvíľu zotrvali v modernej ére, tak Pittsburgh s Philadelphiou. Tieto dva tímy sa v roku 2000 bili o víťazstvo 152 minút a 1 sekundu. V celej histórii NHL, i hokeja ako takého, je najdlhší zápas duel medzi Montrealom Maroons a Detroitom Red Wings z roku 1936.

Písal sa 24. marec a Montreal hostil na domácom ľade Detroit. V jednom zo semifinálových duelov sa predlžovalo šesťkrát. Rozhodnutie priniesol až gól Muda Bruneteaua z Detroitu, ktorý rozhodol o víťazstve 2:1. Zápas sa vtedy skončil po odohraní 176 minút a 30 sekúnd.

Zaujímavosťou je, že druhý najdlhší zápas v histórii svetového hokeja sa neodohral v NHL, ale v nemeckej DEL. Cologne Sharks a Mannheim Eagles sa rozišli 22. 3. 2008 až po 168 minútach a 16 sekundách čistého času. V modernej ére je to najdlhší hokejový zápas.