0
18. 05.
19. 05.
«

Brankári inkasovali len dva góly: Ďalší tím postupuje, zápas č. 7 uvidíme aj na západe!

(foto: X/Vancouver Canucks)

V piatok čelili vyradeniu z play-off dva tímy Západnej konferencie, vrátane obhajcu titulu.

NASHVILLE - VANCOUVER 0:1 (séria: 2-4)

Pius Suter skóroval minútu a 39 sekúnd pred koncom tretej tretiny, aby rozhodol o výhre Vancouveru 1:0 nad Nashvillom, po ktorej kanadským tím oslavuje postup do druhého kola play-off po šesťzápasovej sérii. Súboj brankárov vyhral Arturs Silovs, ktorý zaknihoval svoje prvé čisté konto v NHL pri svojom treťom štarte po sebe. Kryl všetkých 28 striel a vo veku 23 rokov a 42 dní sa stal najmladším brankárom v klubovej histórii s nulou v play-off. Jeho náprotivok, Juuse Saros, urobil rovnaký počet zásahov. Jeho tím hral v posledných 34 sekundách presilovku 6 na 4 po krosčeku Eliasa Lindholma a odvolaní brankára. Cole Smith nehral pre zranenie hornej časti tela a Predators nevyužili štvorminútovú presilovku v druhej tretine po vysokej hokejke Brocka Boesera. Kým pre nich končí sezóna, Canucks teraz narazia na Edmonton. Suter strelil najneskorší víťazný gól v zápase zaisťujúcom postup do ďalšieho kola v histórii Vancouveru. Predošlý rekord držal Daniel Sedin, ktorý skóroval pri tomto scenári v čase 57:57 v roku 2010. „Kosatky“ sú siedmym tímom, ktorý postúpil ďalej s troma brankármi, ktorí zaknihovali v sérii štart. Pred Silovsom chytali Thatcher Demko a Casey DeSmith. Naposledy to bola Philadelphia v roku 2011.

Víťazný gól Sutera:

Podanie rúk:

Arturs Silovs, brankár Canucks: „Jednoducho som len prijal tú výzvu. Vedel som, že som už predtým hral na veľkej úrovni. Vedel som, čo sa môže stať, aké zápasy to budú. Bola to pre mňa veľká príležitosť hrať za veľký klub a chopiť sa tej príležitosti.“

Andrew Brunette, tréner Predators: „ Tá presilovka v závere ma zrejme udrží hore celú noc. Pravdepodobne by som tých posledných 33 sekúnd zahral odznova. Boli tam veci, ktoré nám chýbali. Malo to byť lepšie. Za to prijímam zodpovednosť. Zároveň, dostávali sme sa do príležitosti, aby sme nejaké akcie tvorili, ale nanešťastie sme to nerobili.“

Hviezdy duelu: 1. A. Silovs (VAN), 2. P. Suter (VAN), 3. B. Boeser (VAN)

VEGAS - DALLAS 2:0 (séria: 3-3)

Adin Hill zneškodnil všetkých 23 striel, aby doviedol Vegas k dôležitej výhre 2:0 nad Dallasom, po ktorej je stav série prvého kola play-off nerozhodný 3:3 na zápasy. Na rozhodujúci gól sa čakalo až do stredu tretej tretiny a strelil ho obranca Noah Hanifin. Bol to jediný hráč, ktorý z 29 striel pokoril Jakea Oettingera. Druhý gól zápasu pridal Mark Stone do prázdnej brány. Séria sa teraz presťahuje do Dallasu, kde sa rozhodujúci zápas číslo sedem odohrá v nedeľu. Jeho víťaz sa v druhom kole stretne s Coloradom. Hanifin je tretím hráčom Vegas, ktorý v jednej sérii play-off strelil viac ako jeden víťazný gól. Dokázali to aj Jonathan Marchessault (2023) a Max Pacioretty (2021).

Víťazný gól Hanifina:

Adin Hill, brankár Golden Knights: „Musíte robiť veľké zákroky v dôležitých obdobiach veľkých zápasov. Tak vyhrávate zápasy v play-off. Myslím si, že náš tím sa to v minulom roku naučil. Akýkoľvek tím, ktorý vyhral, musel v niektorých momentoch podržať brankár.“

Jake Oettinger, brankár Stars: „Rád by som dnes večer vychytal čisté konto, ale teraz sme v tejto pozícii a aj preto sme hrali v základnej časti tak dobre, aby sme prípadný siedmy zápas série mohli hrať doma. Lopta je na našej strane kurtu. Sme doma a teraz bude na nás, aby sme sa o to postarali.“

Hviezdy duelu: 1. N. Hanifin (VGK), 2. A. Hill (VGK), 3. M. Stone (VGK)