21. 05.
«

Veľká dráma v New Yorku, Coloradu sa podaril famózny obrat

Miles Wood (foto: Instagram/Colorado Avalanche)

Kým Rangers a Hurricanes odohrali v utorok druhý zápas svojej série 2. kola play-off, Stars a Avalanche svoju sériu otvorili.

Východná konferencia

RANGERS - CAROLINA 4:3 P2 (séria: 2-0)

Brady Skjei krosčekoval Vincenta Trochecka v siedmej minúte druhého predĺženia a Trocheck o necelú minútu využil presilovku na to, aby rozhodol o výhre Rangers 4:3, po ktorej jeho tím vedie už 2:0 na zápasy. Trocheck mal prsty aj v inom dôležitom presilovkom góle, keď v tretej tretine prihrával Chrisovi Kreiderovi na vyrovnávajúci gól. Predtým strelil svoje prvé dva góly v tohtoročnom play-off Alexis Lafreniere. Artemij Panarin asistoval trikrát a Igor Šesťorkin musel predviesť 54 zákrokov. Prekonali ho Dmitrij Orlov a dvakrát Jake Guentzel. Sebastian Aho zaznamenal tri asistencie a Hurricanes viedli 2:1 i 3:2, no opäť nevyužili ani jednu presilovku. Frederik Andersen opustil duel s 35 zásahmi. Séria sa teraz presťahuje do Raleigh, kde sa odohrá jej tretí duel vo štvrtok. Carolina vyhrala v histórii len jeden z 11 zápasov, v ktorých sa hrali viacnásobné predĺženia. Negatívnu bilanciu majú v takýchto dueloch aj Rangers – vyhrali deväť z 23. Jevgenij Kuznecov za Carolinu nenastúpil. V zostave ho nahradil Max Comtois.

Víťazný gól Vincenta Trochecka:

Vincent Trocheck, útočník Rangers: „Typicky, keď idú tieto zápasy do predĺženia, dvojitého predĺženia, ich môže vyhrať ktorýkoľvek tím. Dnes Igor odchytal svoj Igorovský typ zápasu. Bol mimoriadny, udržal nás v hre. Je ťažké poraziť nás, keď robí také zákroky, ako robil dnes.“

Jordan Staal, kapitán Hurricanes: „Bolo to náročný, vyrovnaný zápas. Táto prehra bude bolieť, ale musíme nájsť spôsob, ako vyhrať doma a od toho sa odraziť.“

Hviezdy duelu: 1. V. Trocheck (NYR), 2. I. Šesťorkin (NYR), 3. A. Lafreniere (NYR)

DALLAS - COLORADO 3:4 PP (séria: 0-1)

Dallasu vyšla skvelo prvá tretina úvodného zápasu série druhého kola play-off, po ktorej zásluhou gólov Ryana Sutera, Wyatta Johnstona a dvojbodového Jamieho Benna vyhrával už 3:0. Od druhej tretiny sa však Coloradu začala cesta k veľkému obratu, ktorý v 12. minúte predĺženia zakončil Miles Wood. Z prvej väčšej šance jeho tímu v nadstavenom čase rozhodol o výhre 4:3. V druhej tretine zápas zdramatizovali Valerij Ničuškin a Cale Makar, ktorí využili presilovky. Stav vyrovnal v úvode tretieho dejstva Nathan MacKinnon. On a Ničuškin pridali po asistencii, Makar dokonca asistoval dvakrát. Alexandar Georgiev urobil 19 zákrokov, Jake Oettinger 22. V druhej tretine bol jeho tím prestrieľaná 3:11. Zápas číslo dva sa odohrá opäť v Dallase. Naplánovaný je na štvrtok.

Denverský tím dokázal vyhrať zápas play-off, v ktorom prehrával o tri góly, po tretíkrát vo svojej histórii a len po druhýkrát od presťahovania organizácie. Naposledy sa tak stalo v roku 1997. Ničuškin skóroval v šiestom zápase od začiatku play-off po sebe, čo dokázal ako tretí hráč v histórii NHL. Dokázali to aj Pat LaFontaine (7 zápasov, 1992) a Martin Havlát (6 zápasov, 2006).

Georgievov dôležitý zákrok v predĺžení:

Rozhodujúci gól Milesa Wooda:

Nathan MacKinnon, útočník Avalanche: „Bolo by ľahké to po takej prvej tretine svojím spôsobom vzdať, ale cítili sme, že sme hrali lepšie, ako ukazovalo skóre. Chceli sme vidieť, ako to dopadne, keď neprestaneme až do konca.“

Pete DeBoer, tréner Stars: „Je to ťažký zvrat pre nás ako mužstvo. Myslím si, že sme mali skvelý štart. V druhej polovici zápasu nás však zasiahla únava zo zápasu číslo sedem.“

Hviezdy duelu: 1. M. Wood (COL), 2. C. Makar (COL), 3. J. Benn (DAL)