V Dallase došlo k odplate, v Caroline bola ruská noc. Prvý tím má postupový mečbal!

(foto: Instagram/Dallas Stars)

Vo štvrtok sa vrámci druhého kola play-off NHL odohrali ďalšie dva zápasy.

Východná konferencia

CAROLINA - RANGERS 2:3 PP (séria: 0-3)

Artemij Panarin skóroval v druhej minúte predĺženia, aby Rangers zdolali Carolinu 3:2 a napriek ďalšiemu tesnému zápasu viedli v sérii druhého kola play-off už 3:0 na zápasy. Panarin pridal aj asistenciu a stal sa druhou hviezdou zápasu. Tou prvou bol jeho spoluhráč Igor Šesťorkin, ktorý zažiaril so 45 zákrokmi. Alexis Lafreniere zaznamenal gól a asistenciu, Chris Kreider gól a Vincent Trochek dve asistencie. Hurricanes viedli zásluhou Jake Guentzela, no potom prehrávali 1:2. Nadstavený čas vynútil dvojbodový Andrej Svečnikov, tretia hviezda duelu, v predposlednej minúte tretej tretiny. Prvýkrát v play-off štartoval v bráne Piotr Kočetkov, ktorý kryl 22 striel. Carolina bude hostiť aj štvrtý zápas série, ktorý sa odohrá v sobotu. Bude v ňom hrať o prežitie.

New York v tohtoročnom play-off ešte ani raz neprehral. S bilanciou 7-0 vstúpil do play-off už len v roku 1994, v ktorom získal Stanleyho pohár. Šesťorkin vyrovnal so sedemzápasovou víťaznou sériou od štartu play-off klubový rekord Mikea Richtera. V histórii celej NHL mali dlhšie série od otváracieho zápasu len Grant Fuhr (9), Jacques Plante (2x 8) a Terry Sawchuk (8). Do zostavy hostí sa vrátil útočník Filip Chytil, ktorý v nej nahradil Matta Rempeho. Bol to jeho prvý zápas od 2. novembra, kedy utrpel zranenie hornej časti tela.

Panarinov víťazný gól:

Peter Laviolette, tréner Rangers: „Bolo nešťastné, že oni odvolali brankára a vás delila minúta a pol od toho, aby ste zápas vyhrali. Realita však je, že sa nám skutočne páčil spôsob, akým sme v zápase hrali, takže sme v ňom len pokračovali v predĺžení.“

Rod Brind’Amour, tréner Hurricanes: „Bolí to. Musíte byť realistami. Pravdepodobne sú tak dole, ako kedy budú. Musíte to cítiť. To je tá časť, ktorá je skutočná. Ale musíte sa postaviť hore a zajtra sa vrátiť. Stále hráme. Rangers robia skvelú prácu v oslabeniach. Už tretí zápas po sebe je to rovnaký príbeh. Nenávidím to, pretože chlapci hrajú naozaj dobre. Ak dáte preč túto časť, tak robia všetko, čo od nich žiadame.“

Hviezdy duelu: 1. I. Šesťorkin (NYR), 2. A. Panarin (NYR), 3. A. Svečnikov (CAR)

DALLAS - COLORADO 5:3 (séria: 1-1)

Dallas oplatil Coloradu prehru s otváracieho zápasu série druhého kola play-off a výhrou 5:3 vyrovnal stav série na 1:1. Domáci si postavili základy triumfu v prvých dvoch tretinách, po ktorých viedli už 4:0. Miro Heiskanen strelil dva presilovkové góly, Tyler Seguin skóroval v oslabení a strelecky sa presadil aj Roope Hintz, ktorý nazbieral aj tri asistencie. Poistku do prázdnej brány pridal v poslednej minúte zápasu Esa Lindell a Jake Oettinger opustil zápas s 28 zásahmi. V tretej tretine duel zdramatizovali Joel Kiviranta, Brandon Duhaime a Valerij Ničuškin. Alexander Georgiev kryl 26 striel z 30. Séria sa teraz presťahuje do Denveru, kde sa zápas číslo tri odohrá v sobotu.

Ničuškin skóroval v siedmom zápase od začiatku play-off po sebe, čo v histórii NHL dokázal len Pat LaFontaine v drese Buffala v roku 1992. Dokopy má na konte už deväť gólov. Heiskanen s dvoma presilovkovými gólmi v zápase play-off vyrovnal klubový rekord Briana Glynna z roku 1991 medzi obrancami Stars/North Stars. Do zostavy Stars sa po šesťzápasovej absencii vrátil Masom Marchment, ktorý v nej nahradil Radka Faksu.

Pete DeBoer, tréner Stars: „Samozrejme, myslím si, že dokážeme tieto situácie zvládať lepšie. Myslím si však, že vybudovanie vedenia 3:0 a 4:0 znamenalo, že sme proti nim hrali veľmi dobrý hokej počas dlhých časových úsekov. Myslím si, že dnešný večer sme boli lepší ako v prvom zápase. Robili sme väčšinu vecí, ktoré sme dnes večer chceli robiť. Vybudovanie toho vedenia, skórovali tí správni chlapci, nastúpili na palubu.“

Jared Bednar, tréner Avalanche: „U mňa je druhá tretina bodom, kedy sa to všetko rozpadlo. Neboli sme dôrazní. Vôbec sa mi tá tretine nepáčila. Potom sme to otočili v tretej tretine a pustili sme sa do práce.“

Hviezdy duelu: 1. M. Heiskanen (DAL), 2. R. Hintz (DAL), 3. T. Seguin (DAL)