28. 04.
20:30info
«

Detroit krok od vyradenia, Florida a Phoenix vedú 2:1

V utorok sa odohrali ďalšie tri zápas 1. kola play-off. Z víťazstiev sa v nich tešili Florida, Phoenix a Nashville, ktorý sa priblížil k vyradeniu Detroitu na jedno víťazstvo. Slováci nebodovali, Hossa bol prevezený do nemocnice.

New Jersey Devils – Florida Panthers 3:4 (stav série: 1-2)
Skvelý obrat, možno ešte senzačnejší ako sa v otváracom zápase svojej série podarilo Philadelphii. Florida v prvom zápase na ľade New Jersey prehrávala už o tri góly, no do konca druhej tretiny štyrmi gólmi v rade dokázala rozhodnúť o víťazstve 4:3, vďaka ktorému sa prvýkrát v sérii ujala vedenia. Jose Theodore inkasoval tri góly zo šiestich striel, no už v siedmej minúte ho nahradil Scott Clemmensen, ktorý už z nasledujúcich 19 striel neinkasoval ani gól. Naopak, jeho spoluhráčom sa podarilo streliť štyri. Víťazný vsietil dvojbodový obranca Brian Campbell (1), ktorý nadviazal na presné zásahy Seana Bergenheima (2), Jasona Garrisona (1) a Mikea Weavera (1). Tri z týchto gólov padli počas presiloviek. Tomáš Kopecký odohral 12 minút a 39 sekúnd, počas ktorých zaznamenal jednu strelu na bránu. Aj Martin Brodeur sa porúčal z brány, keď po inkasovaní troch gólov z 12 striel počas prvých 22 minút prenechal miesto Johanovi Hedbergovi. Ten urobil 13 zákrokov. Z hráčov Devils sa z gólov tešili Zach Parise (1), Stephen Gionta (1) a Patrik Eliáš (2). Radšej by ale oslavovali víťazstvo. Najbližšiu šancu na to budú mať vo štvrtok.

Vyrok Kevin Dineen, tréner Panthers: „Boli dominantným tímom v prvých siedmich alebo ôsmich minútach, no potom sme sa upokojili a rozbehli. Budem znieť ako pokazená platňa, stále hovorím to isté – vždy nájdeme spôsob, ako sa vrátiť späť a dnes sme tiež mali aj veľké šťastie.“

Martin Brodeur, brankár Devils: „Myslím si, že sme to trochu prehnali s nadšením, keď sme viedli o tri góly, a nechali sme ich vrátiť sa do zápasu menšou nedisciplinovanosťou, vďaka ktorej dali niekoľko gólov z presiloviek.“

Detroit Red Wings – Nashville Predators 1:3 (stav série: 1-2)
Pekka Rinne urobil z dominantného výkonu Detroitu bezvýznamnú snahu. Fínsky gólman zlikvidoval 40 striel, aby pomohol Nashvillu ku kľúčovému tretiemu víťazstvu vo štvrtom zápase série, ktorý Predators získali pomerom 3:1. S rovnakým stavom v sérii sa budú v piatok pokúšať vyradiť Detroit a postúpiť do druhého kola. Vráťme sa však ešte k utorkovému duelu. V ňom sa o výsledku zápasu rozhodlo až v tretej tretine. Po dvoch bezgólových dvadsaťminútovkách sa najskôr presadil Gabriel Bourque (3), na ktorého presný zásah stihol zareagovať Jiří Hudler (1). Red Wings však už nedokázali odpovedať na víťazný gól Kevina Kleina (2), po ktorom triumf v záverečnej minúte poistil detroitský rodák David Legwand (1). Hostia Jimmyho Howarda ohrozili len 17 strelami.

Vyrok Pekka Rinne, brankár Predators: „Zvyčajne je to tak, že čím viac striel na vás ide, tým je zápas pre vás ľahší. Neboli sme spokojní s prvou a druhou tretinou. Mali až príliš veľa striel, príliš veľa streleckých príležitostí. V tretej tretine sme začali makať.“

Nicklas Lidstrom, kapitán Red Wings: „Teraz sme v ťažkej situácii. Musíme prísť do Nashvillu a vyhrať ten jeden duel. Mali sme veľa šancí, ale neskórovali sme. Jeden gól sme dali v presilovke, no potrebovali sme ďalší a ten neprišiel. V závere sme trafili tyčku. Je to frustrujúce, no musíme sa cez to prebojovať.“

Chicago Blackhawks – Phoenix Coyotes 2:3 (stav série: 1-2)
Martin Hanzal ani Lauri Korpikoski nezasiahli do tretieho duelu série proti Blackhawks, no nechýbal v ňom Mike Smith, ktorý podal ďalší spoľahlivý výkon, aby postavil základy pre víťazstvo Coyotes 3:2.hráči Phoenixu dvakrát doťahovali jednogólovú stratu, no na góly Andrew Brunettea (1) a Michaela Frolíka (1) dokázali odpovedať Rostislav Klesla (1) a Ray Whitney (1). V normálnej hracej dobe viac gólov nepadlo, a tak prišlo na rad predĺženie, v ktorom potešil fanúšikov arizonského celku Mikkel Boedker (1). Mladý Dán si zo zápasu odniesol aj asistenciu, Klesla dve. Smith sa prezentoval 35 zákrokmi, kým Corey Crawford urobil o štyri menej. Duel nedohral Marián Hossa, ktorého po tvrdom bodyčeku Raffiho Torresa odniesli na nosidlách do nemocnice. V akcii stihol odohrať viac ako tri minúty, počas ktorých vyslal na bránu jednu strelu.