18. 05.
19. 05.
«

Stümpel, Demitra a Gáborík nazbierali po dva body

V noci zo soboty na nedeľu bolo na programe jedenásť stretnutí. Do kanadského bodovania sa podarilo zapísať piatim Slovákom, pričom všetci dokázali streliť gól.

V Minnesote nič nové... Pavol Demitra aj Marián Gáborík opäť strelil gól a obaja si vzájomne na góly opäť prihrávali. Najskôr sa z gólu tešil Gáborík, ktorý ho strelil v 19. minúte prvej tretiny. Bol to jeho 25. presný zásah v sezóne(odohral iba 39 zápasov). Brankára Kiprusoffa prestrelil počas presilovej hry a vyrovnával na 1:1. Jedinú asistenciu na jeho góle zaznamenal Demitra. Ten za stavu 3:2 pre Wild zvyšoval na končených 4:2. Na jeho 23. gól mu prihrával Gáborík, ktorý bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu. Gáborík odohral 16 a pol minúty a do štatistík si zapísal aj dve trestné minúty, tri strely a jeden mínusový bod. Ten „ozdobil“ aj štatistiku Pavla Demitru, ktorý počas devätnástich minút vystrelil na bránu Flames dvakrát. Branko Radivojevič v zápase nebodoval, no odohral pekný čas 15:36. V zápase sa prezentoval dvoma streleckými pokusmi a do štatistík si pripísal jeden plusový bod.

Štyria Slováci sa stretli na Floride. Domáci Panthers v noci hostili newyorských „ostrovanov“. V zápase padlo 13 gólov. Dva z nich strelili slovenskí útočníci hrajúci v drese Floridy. V druhej tretine sa gólovo presadil iba Juraj Kolník, ktorý poslal Floridu druhýkrát do vedenia. Kolník si zapísal do štatistík 10. gól. V posledných troch sezónach sa vždy dostal cez hranicu desiatich strelených gólov. V tretej tretine sa podarilo streliť gól aj centrovi Jozefovi Stümpelovi, pre ktorého to bol 19. presný zásah. Stümpel bodoval v zápase iba počas power play, ktorú v závere vyskúšali Islanders. Gól strelil do prázdnej brány a šesť sekúnd pred koncom nahrával na podobný gól Peltonenovi. Stümpel v zápase odohral skoro 18 minút a zaznamenal aj 4 plusové body. Touto štatistikou sa nemôže chváliť Miroslav Šatan, ktorý v zápase zaznamenal len strelu a až 5 mínusových bodov! Florida porazila NY Islanders pomerom 8:5.

Los Angeles privítalo na domácom ľade Columbus a kľúčový obranca Ľubomír Višňovský opäť potvrdil jeho ofenzívne kvality. Za stavu 1:0 pre Kings strelil tento topoľčiansky rodák svoj 18. gól v aktuálnej sezóne. Višňovský strelil gól počas presilovej hry v 8. minúte stretnutia. Columbus sa za stavu 4:0 už nezmohol na obrat stavu zápasu a hráči Los Angeles nakoniec duel vyhrali pomerom 5:3. Višňovský v zápase odohral 21 minút a 21 sekúnd. Okrem gólu zaregistroval aj tri strelecké pokusy a dve trestné minúty za hrubosť.

V akcii sa predstavili aj obaja slovenskí brankári. Obom sa darilo - vychytali víťazstvá. Viac informácii nájdete v článku „Halák aj Budaj vychytali víťazstvá

Slovák dňa - Jaroslav Halák (Montreal, 37/39)