Obrovská dráma v Colorade. Dva tímy oslavujú postup!

V piatok čelili v NHL dva tímy vyradeniu a dva sa mohli tešiť z postupu do tretieho kola play-off.

Východná konferencia

BOSTON - FLORIDA 1:2 (séria: 2-4)

Alexander Barkov sa obetavo hodil do strely Davida Pastrňáka a krátko na to Gustav Forsling minútu a 33 sekúnd pred koncom tretej tretine rozhodol o výhre Floridy 2:1 nad Bostonom, po ktorej sa tešila z postupu do finále Východnej konferencie po šesťzápasovej sérii. Anton Lundell vyrovnával v strede druhej tretine na 1:1 a pri víťaznom góle si pripísal asistenciu. Sergej Bobrovskij pomohol k úspešnému ukončeniu série 22 zákrokmi. Ako jediný ho v poslednej minúte prvej tretiny prekonal Pavel Zacha, ktorý otvoril skóre svojím prvým gólom v play-off v kariére. Jeremy Swayman predviedol 26 zákrokov. Domácim nepomohol ani návrat kapitána Brada Marchanda. Panthers ukončili Bruins sezónu v druhej sezóne po sebe a v druhej sezóne po sebe si zahrajú v treťom kole play-off. V ňom narazia na Rangers. Prvý zápas sa odohrá v stredu v Madison Square Garden.

Florida vyhrala v Bostone šesť zápasov play-off po sebe. Forsling sa stal prvým obrancom v klubovej histórii, ktorý strelil víťazný gól v zápase rozhodujúcom o výhre v celej sérii. Išlo o druhý najneskorší víťazný gól v normálnom hracom čase zápasu play-off v klubovej histórii. Matthew Tkachuk vlani skóroval v čase 59:55.

Víťazný gól Forlsinga:

Podanie rúk:

Gustav Forsling, obranca Panthers: „Je úžasný pocit, že ten puk prešiel do brány. Myslím si, že sme dnes naozaj bojovali a vydržali sme to tam. Som šťastný, že sme to ukončili už dnes. Bob nás v druhej tretine niekoľkokrát podržal. Vďaka nemu sme vyhrali tento zápas.“

Jim Montgomery, tréner Bruins: „Nemôžete vyhrať každý zápas pomerom 2:1. Ich brankár bol dobrý a my sme ho nedokázali prekonať.“

Hviezdy duelu: 1. G. Forsling (FLA), 2. S. Bobrovskij (FLA), 3. J. Swayman (BOS)

COLORADO - DALLAS 1:2 P2 (séria: 2-4)

Matt Duchene, ktorý odohral prvé sezóny v NHL v drese Avalanche, skóroval v 12. minúte druhého predĺženia, aby Dallas zdolal Colorado 2:1 a uzavrel celú sériu druhého kola play-off pomerom 4:2 na zápasy. Jake Oettinger pomohol k triumfu 29 zákrokmi a ako jediný ho pokoril v šiestej minúte druhej tretiny Mikko Rantanen, ktorý využil presilovku. Vyrovnávajúci gól strelil v úvode tretej dvadsaťminútovky Jamie Benn. Alexandar Georgiev opustil posledný duel sezóny s 37 zákrokmi. Stars pritom mohli zápas ukončiť už v prvom predĺžení, ale pre nedovolené bránenie v hre brankárovi im gól uznaný nebol.

Dallas odohral druhý zápas po sebe bez Roopeho Hintza, ktorého trápi zranenie hornej časti tela. Stars sa do kola prechádzajúcemu finále Stanleyho pohára dostali po 13-krát vo svojej histórii a po siedmy raz od presťahovania do Dallasu (1993/94). Po tretíkrát to pritom dokázal v dvoch sezónach po sebe. V konferenčnom finále si zahrajú po tretíkrát z ostatných piatich sezón. Benn zaknihoval svoj 70. bod v play-off v kariére ako siedmy hráč v klubovej histórii. Obranca Avalanche Cale Makar vďaka asistencii dosiahol svoj 80. bod, ktorý dosiahol v 72. zápase. Rýchlejšie to z obrancov NHL dokázali len Bobby Orr (66), Paul Coffey (67), Brian Leetch (70) a Al MacInnis (71).

Duchene rozhodol o výhre i postupe:

Neuznaný gól Stars v predĺžení:

Matt Duchene, útočník Stars: „Puk sa len zjavil predo mnou, ja som vystrelil a potom sa všetko zatemnilo. Bol som taký unavený, že som začal korčuľovať a vyčerpalo ma to. Ani neviem, čo som robil po tom, ak mám byť úprimný. Bol som celkom nepumpovaný.“

Cale Makar, obranca Avalanche: „Devastujúci výsledok. Toto bol rok, v ktorom sme všetci mali pocit, že máme mužstvo, ktoré so všetkými dielmi môže zabojovať o zisk titulu.“

Hviezdy duelu: 1. M. Duchene (DAL), 2. J. Benn (DAL), 3. M. Rantanen (COL)