27. 04.
20:00info
«

Černák sa tešil z vyrovnania série, Halák čelil 40 strelám

V utorok sa odohrali ďalšia dva zápasy druhého kola play-off. Tampe aj Vancouveru sa v nich podarilo vyrovnať stavy sérií. V akcii boli traja Slováci.

Východná konferencia

TAMPA BAY – BOSTON 4:3 PP (stav série: 1-1)

Ondřej Palát skóroval z dorážky v piatej minúte predĺženia, aby Tampa Bay porazila Boston 4:3 v druhom zápase série druhého kola play-off, po ktorom je stav série vyrovnaný 1:1. Lightning dvakrát zaostávali, ale Blake Coleman a Nikita Kuečerov dokázali sta vyrovnať. Od stredu tretej tretiny mali zásluhou druhého gólu Colemana prvé vedenie, o ktoré ich pripravil Brad Marchand. Ten vynútil predĺženie necelé štyri minúty pred koncom svojím druhým gólom v zápase. Jeho skóre otvoril Nick Ritchie. David Pastrňák zaznamenal dve asistencie. Andrej Vasilevskij urobil 22 zákrokov a zaknihoval 22. výhru v play-off, čím prekonal klubových rekordérov Nikolaja Chabibulina a Bena Bishopa. Jaroslav Halák predviedol 36 zákrokov a prišiel o štvorzápasovú víťaznú sériu. Späť by vzal najmä druhý Colemanov gól. Dvakrát ho ohrozil aj Erik Černák, ktorý pri absencii Ryana McDonagha strávil väčšinu času po boku Michaila Sergačova. Občasne hral aj po boku Victora Hedmana. V akcii strávil necelých 19 minút a pripísal si aj mínusový bod, bodyček a dva bloky. Zvyšný Slovák, Zdeno Chára, odohral 17 a pol minúty s jedným mínusovým bodom, piatimi bodyčekmi a dvoma blokmi. Tretí zápas série sa odohrá už v stredu.

Palát rozhoduje v predĺžení zápas:

Ondřej Palát, útočník Lightning: „Keď skórovali, skórovali sme aj my. Zakaždým sme odpovedali. Myslím si, že sme hrali skutočne dobre. V tretej tretine sme trochu prestali korčuľovať, ale inak sme odohrali dobrý zápas.“

Bruce Cassidy, tréner Bruins: „Myslím si, že sme mali dobré šance, len sme nemali dostatočný počet pokusov. Nebolo tam dostatok akcií, ako bola tá, čo viedla k vyrovnávaciemu gólu Marchanda. Toho sme určite potrebovali o trochu viac.“

Hviezdy duelu: 1. B. Coleman (TBL), 2. O. Palát (TBL), 3. B. Marchand (BOS)

VEGAS – VANCOUVER 2:5 (stav série: 1-1)

Tyler Toffoli sa vrátil do akcie a už po minúte a pol otvoril skóre stretnutia, aby nasmeroval Vancouver na cestu za vyrovnaním stavu série proti Vegas na 1:1. Pripísal si neskôr aj dve asistencie. Bo Horvat strelil svoj siedmy a ôsmy gól v play-off, aby v poradí strelcov preskočil Nathana MacKinnona s Joeom Pavelskim a doviedol Canucks k triumfu 5:2. Elias Pettersson strelil gól a pridal dve asistencie, Tanner Pearson pridal poistku do prázdnej brány a Jacob Markström predviedol až 38 zákrokov. Recept na neho našli len Alex Tuch a Max Pacioretty. Dve asistencie si pripísal Shea Theodore a Robin Lehner opustil duel s 22 zákrokmi. Tretí zápas medzi tímami sa odohrá vo štvrtok.

Pekné zakončenie šikovného Petterssona:

Elias Pettersson, útočník Canucks: „Chceli sme zareagovať na prvý zápas, s ktorým sme neboli spokojní. Dnes sme odohrali dobrý zápas. Mali by sme mať z toho radosť, no musíme mať krátkodobú pamäť a pripraviť sa na zápas číslo tri.“

Alex Tuch, útočník Golden Knights: „Vedeli sme, že Vancouver nebol spokojný s tým, ako hrali v poslednom zápase. Vedeli sme, že prídu a po ľade budú lietať. A my sme sa z nejakého dôvodu rozhodli, že namiesto toho, aby sme boli na to pripravení, budeme tým prekvapení.“

Hviezdy duelu: 1. T. Toffoli, 2. B. Horvat, 3. E. Pettersson (všetci VAN)