Juniori

Mladíci v zámorí: Štyria Slováci boli hviezdami zápasov

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL, stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA?

OHL

V OHL hviezdili Martin Chromiak a Servác Petrovský. Prvý menovaný bol vo štvrtok prvou hviezdou vďaka dvom gólom, v piatok treťou hviezdou vďaka gólu a dvom asistenciám, ako aj dvom plusovým bodom. V nedeľu nebodoval, a tak si ukončil sedemzápasovú bodovú sériu. Petrovský bol prvou hviezdou v prvom i štvrtom zápase týždňa. Dokopy zaznamenal tri góly a dve asistencie, ako aj dve plusky. Dominik Jendek v troch stretnutiach nebodoval. Nazbieral však štyri mínusky. rnZ tímov Slovákov má už istotu play-off Kingston.

QMJHL

Peter Repčík bol vo štvrtok treťou hviezdou zápasu, keď zaznamenal gól a asistenciu. V týždni odohral spolu dva zápasy, z ktorých si odniesol aj štyri plusové body a dve trestné minúty. Matej Kašlík si konto vylepšil o gól a dve asistencie zo štyroch stretnutí, Oleksii Myklukha odohral štyri zápasy so ziskom dvoch asistencií a štyroch mínusových bodov. Jeho spoluhráč Markus Suchý odohral len dva zápasy, v ktorých si natiahol bodové suchoty už na 23 stretnutí. rnPripísal si aj jednu mínusku.

WHL

Vo WHL to nebol práve najproduktívnejší týždeň. Bodovali len dvaja Slováci, pričom Jakub Demek i Samuel Kňažko zaznamenali len po jednej asistencii. Demek si pripísal aj mínusový bod, Kňažko tri plusové. Oni aj ostatní traja Slováci odohrali po dva zápasy. Do akcie sa vrátil Marko Stacha, ktorý si pripísal plusový bod a natiahol si bodové suchoty na osem duelov. Jozef Viliam Kmec dokonca nebodoval už v 13 stretnutiach. Róbert Bačo zaznamenal dve trestné minúty. Okrem Stachu, Kňažka a Demeka ešte nemajú iní Slováci istotu play-off.