UTA
«

Nemec skóroval proti Slafkovskému, Pospíšil asistoval, Studenič nedohral + video

V pondelok sa v NHL odohralo deväť prípravných zápasov.

V Montreale na seba narazili dvaja najvyššie draftovaní hráči minulého roka. Juraj Slafkovský v prvom prípravnom zápase odohral 19 minút a 9 sekúnd, z toho necelé tri minúty v presilovkách. Pripísal si plusový bod, dva bloky a jeden bodyček. Jeho Montreal podľahol New Jersey 2:4, pričom druhý gól hostí strelil počas presilovky Šimon Nemec – puk len nahodil zo stredného pásma, no šťastne sa odrazil od zadného mantinelu až do brány. Nemec odohral 17 minút a 45 sekúnd, počas ktorých si pripísal aj tri strely a dva bloky. V presilovkách odohral tri minúty. Filip Mešár nehral.

Marián Studenič sa tešil z výhry Seattlu 5:3 nad Calgary, ale zápas nedohral pre trest do konca zápasu. Odohral len tri minúty a 59 sekúnd, počas ktorých zaznamenal strelu, blok a 15 trestných minút – päť minút za narazenie a dostal spomínaný osobný trest za nešportové správanie.

Pri výhre Colorada 3:2 nad Vegas bol aj Maroš Jedička, ktorý vo svojom prvom prípravnom zápase odohral 13 minút a 25 sekúnd. Získa dva puky a raz sa pokúsil o strelu na bránu, ktorú však netrafil. Tomáš Tatar ani Jakub Demek nehrali.

V druhom zápase medzi Flames a Kraken sme videli v akcii všetkých troch slovenských útočníkov z kanadskej organizácie. A tentoraz mali dôvod na radosť oni – Calgary vyhralo 3:2 po nájazdoch. Asistenciu si zo zápasu odniesol Martin Pospíšil, ktorý odohral 12 minút a 58 sekúnd aj s dvoma blokmi a dvoma bodyčekmi. Adam Ružička si pripísal mínusový bod, strelu, blok a bodyček počas 19 minút a 53 sekúnd strávených v akcii. Prvý zápas v drese Flames odohral Samuel Honzek, ktorý sa prezentoval blokom a dvoma bodyčekmi. Odohral 15 minút a 19 sekúnd.

Výsledky

Florida - Nashville 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Brankári: Waeber (10/10), Knight (13/13) – Lankinen (19/21), Grosenick (14/17); Góly: 6. Lockwood (Reilly, Samoskevich), 7. Luostarinen (Ekman-Larsson), 40. Luostarinen (Barkov, Ekman-Larsson), 43. Samoskevich (Forsling, Ekman-Larsson), 58. Samoskevich (Lockwood, Forsling)

Florida - Nashville 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Brankári: Bobrovskij (14/15), Guzda (14/15) – Saros (20/24), Askarov (9/9); Góly: 9. Stenlund (Sourdif, Davies), 10. Bennett (Tkachuk, Cousins), 15. Mikkola (Bennett, Kulikov), 19. Kulikov (Bennett, Cousins), 59. Kulikov (PB) – 29. Livingstone (Trenin, Nyquist), 58. Felhaber (Gurjanov, Gaizo)

Montreal - New Jersey 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Brankári: Montembeault (16/18), Dobeš (11/13) – Schmid (16/18), Kinkaid (7/7); Góly: 5. Roy (Simoneau, Ylonen), 35. Anderson (Reinbacher, Newhook) – 10. Gambardella, 24. Nemec (Hughes, Schmid), 33. Mercer (Hughes), 46. Hughes

New Jersey - Philadelphia 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Brankári: Vanéček (11/11), Kallgren (10/10) – Petersen (19/24), Sandstrom (9/10); Góly: 2. Palát (Bratt, Haula), 4. Haula (Bratt, Hatakke), 5. Thompson (Bowers, Foote), 6. Holtz (Meier), 22. Meier, 51. McLeod

Toronto - Ottawa 3:4 PP (2:3, 0:0, 1:0, 0:1)
Brankári: Woll (19/22), Jones (16/17) – Sogaard (36/39) ; Góly: 11. Cowan (Gregor, Abruzzese), 17. Blandisi (Cowan, Niemelä), 60. Marner (Bertuzzi, Klingberg) – 2. Jarventie (Kubalík), 7. Kubalík (Thomson, Joseph), 17. Chychrun (Chabot, Tarasenko), 64. Chychrun (Greig)

Winnipeg - Edmonton 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
Brankári: Brossoit (26/26) – Pickard (25/30); Góly: 16. Connor (Vilardi, Scheifele), 42. Pionk (Namestnikov, Samberg), 51. Gustafsson (Stanley, Viel), 55. Barron (Morrissey, Namestnikov), 57. Capobianco (Salomonsson, Ford)

Colorado - Vegas 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Brankári: Georgiev (8/9), Annunen (4/5) – Thompson (10/12), Patera (10/11); Góly: 18. Johansen (Drouin, Byram), 20. Olausson (Meyers, O’Connor), 50. MacDermid (Holland, Stienburg) – 15. Rempal (Cormier, Hague), 50. Cormier (Morelli, Hemmerling)

Calgary - Seattle 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Brankári: Wolf (24/29) – Driedger (17/19), Stezka (4/5); Góly: 4. Duehr (Bishop, Pelletier), 31. Backlund (Hanifin, Coleman), 46. Mangiapane (Backlund, Coleman) – 6. Fleury (Morrison, Petman), 28. Yamamoto (Rehkopf, Tolmanen), 40. Kartye, 43. Borgen (Shore, Winterton), 52. Yamamoto (Evans, Tolvanen)

Seattle - Calgary 2:3 SN (1:2, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1)
Brankári: Grubauer (4/6), Daccord (15/15) – Vladař (35/37) ; Góly: 3. Robertson (Goyette, Henman), 33. Beniers (Porturalski, Dunn) – 5. Hunt (Solovjov, Ciona), 12. Solovjov (Dube, Pospíšil), rozh. SN: Dube