22:30info
UTA
«

Príprava: Osem Slovákov v akcii, Slafkovský skóroval, Pospíšil nedohral + video

V stredu sa v NHL odohralo deväť prípravných zápasov. V akcii bolo sedem Slovákov.

Juraj Slafkovský pomohol Montrealu k výhre 4:3 nad Ottawou svojím prvým gólom v príprave, ktorým zvyšoval vedenie na 2:0. Mal aj šancu na strelenie druhého gólu. Pripísal si aj dve strely, jeden plusový bod, jeden blok, jeden bodyček a menší trest za podrazenie. Odohral 13 minút a 41 sekúnd, pričom viac ako dve minúty hral v presilovkách. Skoro dve minúty v nich odohral aj Filip Mešár, ktorého celkový čas dosiahol hodnotu 10:31. Pripísal si mínusový bod, bodyček a dve trestné minúty za podrazenie. Slafkovský bol členom útoku s Kirbym Dachom a Rafaelom Harvey-Pinardom. Mešár hral ako center tretieho útoku s Joshom Andersonom a Emilom Heinemanom na krídlach.

Všetkých troch slovenských útočníkov nasadilo Calgary pri výhre 3:2 nad Winnipegom, o ktorej rozhodli nájazdy. Pre Martina Pospíšila, ktorý bol na krídle druhého útoku, však duel skončil už na konci druhej tretiny, keď dostal päťminútový trest a trest do konca zápasu za zákrok na Colea Perfettiho. Dovtedy stihol odohrať osem minút a jednu sekundu so ziskom mínusového bodu, strely a dvoch bodyčekov. Adam Ružička odohral ako center prvej formácie 21 minút a deväť sekúnd, pričom v presilovkách odohral päť minút. Pripísal si dve strely, dva bodyčeky a vyhral aj 53 % vhadzovaní. Samuel Honzek zaznamenal jeden plusový bod, dva bodyčeky a tri strely počas 14 minút a 38 sekúnd strávených v akcii.

Svoj prvý zápas v príprave odohral Erik Černák, ktorého Tampa zdolala Nashville 2:1 po predĺžení. Slovenský obranca, ktorý mal na drese áčko odohral 21 minút a 25 sekúnd z toho skoro osem minút v oslabeniach. Prezentoval sa troma blokmi a troma bodyčekmi. Jeden puk získal.

Dvaja mladí slovenskí útočníci sa stretli v zápase medzi Vegas a Los Angeles, ktorý pomerom 4:3 po predĺžení vyhral kalifornský tím. Radosť mal aj Martin Chromiak, ktorý zaznamenal dva mínusové body a dve strely počas 15 minút a 15 sekúnd strávených na ľade. Hral ako krídlo tretej formácie a necelé tri minúty si zahral aj v presilovkách. V drese Golden Knights odohral 15 minút a sedem sekúnd ako štvrtý center Jakub Demek. Pripísal si strelu, bodyček a viac ako minútu a pol strávil v oslabeniach.

Výsledky

Toronto - Buffalo 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Brankári: Jones (13/15) - Houser (11/13), Luukkonen (25/28); Góly: 8. Timmins (Lafferty, Knies), 33. Lafferty (Knies, Lagesson), 35. Domi (Timmins), 43. Clifford (Timmins, Minten), 60. Timmins (Cowan, Frase) – 13. Davies (Cozens), 37. Jokiharju (Olofsson, Rousek)

Montreal - Ottawa 4:3 (2:0, 0:3, 2:0)
Brankári: Allen (10/12), Primeau (17/18) - Korpisalo (17/21); Góly: 7. Gignac (Davidson), 14. Slafkovský (Harvey), 46. Monahan (Caufield), 52. Caufield – 23. Kubalík (Smejkal, Bailey), 28. Joseph, 35. Joseph (Bernard)

NY Islanders - Philadelphia 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Brankári: Sorokin (12/12), Appleby (17/18) - Sandstrom (5/6), Ersson (12/13); Góly: 13. Holmstrom (Barzal, Mitchell), 34. Gaulthier (Salo, Holmstrom) – 58. Poehling (Cates, Laughton)

Carolina - Florida 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)
Brankári: Raanta (8/9), Perets (6/6) - Knight (27/30); Góly: 42. Noesen (Kotkaniemi, Sorum), 44. Suzuki (Perlini), 45. Skjei (Bunting), 59. Bunting (Slavin) – 14. Mayhew (Stenlund, Carlsson)

Nashville - Tampa Bay 1:2 PP (0:0, 0:1, 1:0, 0:1)
Brankári: Saros (16/17) - Tomkins (30/31); Góly: 45. Novak (Barrie) – 33. Groshev (Robert, Thompson), 63. Motte (Eyssimont, Thompson)

Winnipeg - Calgary 2:3 SN (1:1, 0:0, 1:1, 0:0, 0:1)
Brankári: Hellebuyck (18/19), Salminen (13/14) - Wolf (19/21); Góly: 8. Harkins (Ford, Chisholm), 44. Ford (Niederreiter, Iafallo) – 20. Hunt (Weegar, Rooney), 53. Zary (Zadorov, Oesterle), rozh. SN: Mangiapane

Edmonton - Vancouver 2:1 PP (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)
Brankári: Skinner (21/22) - DeSmith (27/29); Góly: 34. Nugent-Hopkins (Draisaitl), 61. McDavid (Bouchard) – 31. Hughes (Kuzmenko, Pettersson)

Vegas - Los Angeles 3:4 PP (2:0, 1:1, 0:2, 0:1)
Brankári: Hill (24/28) - Berube (23/26); Góly: 8. Brisson (Eichel, Marchessault), 16. Marchessault (Stone, Eichel), 38. Hutton – 36. Thomas (Pinelli, Clarke), 52. Thomas (Santini), 58. Thomas (Clarke, Laferriere), 65. Madden (Malcev, Krygier)

Anaheim - San Jose 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Brankári: Dostál (45/47) - Romanov (22/26); Góly: 18. Minťjukov (Henrique), 19. Leo (Nesterenko, Zellweger), 29. Leason (Gaucher), 41. McGinn (Kassian, Gudas) – 10. Bailey (Guščin, Thrun), 47. Todd (Cassels, Ochoťuk)