UTA
«

Honzek po dvoch bodoch pridal ďalšie tri, bodoval aj Pospíšil

Samuel Honzek, Martin Pospíšil (foto: X/Calgary Flames, X/Calgary Flames)

V pondelok sa v NHL odohralo ďalších šesť prípravných zápasov pred sezónou 2024/25. Ako sa v nich darilo Slovákom?

V zápase Calgary proti Edmontonu hranom v Rogers Place boli v akcii aj obaja slovenskí útočníci a obaja pomohli k výhre 6:3 aj bodovo. Martin Pospíšil vo svojom prvom prípravnom zápase zaznamenal asistenciu už po siedmich minútach hry, keď jeho zakončenie dorazil do brány Jan Kuznecov. Pospíšil nakoniec odohral 17 minút a 12 sekúnd, pričom si pripísal aj dva plusové body, tri strely a 33,3 % úspešnosť na buly.

Samuel Honzek odohral druhý zápas za dva dni, ale ani to mu nevadilo a svoju produktivitu z nedele dokonca prevýšil. Nazbieral totiž tri asistencie počas 14 minút a 12 sekúnd strávených v akcii. Duel opustil aj s dvoma plusovými bodmi. Po dvoch prípravných zápasoch má bilanciu 0+5.

Kým Pospíšil nastúpil v prvej formácii s Huberdeauom a Manthom, Honzek bol na ľavom krídle tretej formácie po boku Kirklanda a Coronata.

Samuel Kňažko, Patrik Koch, Miloš Kelemen, Martin Chromiak, Juraj Slafkovský a Filip Mešár nehrali. Montreal vyhral v prvom prípravnom zápase nad Philadelphiou 5:0, Patrik Laine pri debute v drese Canadiens nebodoval. Odohral necelých 17 minút s piatimi strelami.

Výsledky

Buffalo - Columbus 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Brankári: Levi (25/26) - Greaves (12/15), Gardner (11/14); Góly: 6. Power (Peterka, Quinn), 26. Benson (Jokiharju, Quinn), 31. Krebs (Thompson, Gilbert), 43. Cozens (Benson, Byram), 46. Samuelsson (Peterka, Krebs), 47. Aube-Kubel (Lafferty, Byram) – 12. Olivier

Montreal - Philadelphia 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)
Brankári: Primeau (13/13), Dobeš (11/12) - Makiniemi (13/14), Petersen (8/12); Góly: 29. Tuch (Davidson), 44. Savard (Davidson, Hutson), 44. Heineman (Barre-Boulet, Kapanen), 46. Anderson (Roy, Mailloux), 58. Barre-Boulet (Heineman, Kapanen)

Edmonton - Calgary 3:6 (0:2, 1:2, 2:2)
Brankári: Pickard (11/15), Brochu (9/11) - Cooley (44/47); Góly: 38. Hyman (McDavid, Kannok-Leipert), 41. Perry (Kemp, Hoefenmayer), 53. McDavid (Draisaitl, Bouchard) – 8. Kuznecov (Pospíšil, Huberdeau), 19. Mantha (Huberdeau), 27. Andersson (Huberdeau, Mantha), 29. Coronato (Kirkland, Honzek), 42. Coronato (Honzek, Kirkland), 45. Kirkland (Duehr, Honzek)

Colorado - Dallas 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Brankári: Annunen (14/15), Miner (16/18) - Hellberg (21/23), Poirier (7/7); Góly: 16. Phillips (Tynan, Prishchepov), 33. Megna (Ritchie, Olausson) – 15. Johnston (Lundkvist, Bourque), 46. Hyry (Back, Blackwell), 60. Bichsel (Stankoven)

Calgary - Edmonton 6:1 (1:1, 4:0, 1:0)
Brankári: Vladař (18/19), Ignatjew (2/2) - Rodrigue (20/25), Day (4/5); Góly: 9. Kadri (Weegar, Miromanov), 26. Zary (Backlund, Coleman), 30. Zary (Kuzmenko, Vladař), 35. Miromanov (Zary, Backlund), 39. Šarangovič (Kadri), 45. Šaranhovič (Morton) – 8. Hoffman (Gleason, Arvidsson)

Utah - Los Angeles 3:2 PP (2:0, 0:2, 0:0, 1:0)
Brankári: Ingram (18/20), Villalta (9/9) - Portillo (14/16), George (6/7); Góly: 16. Crouse (Durzi, Maccelli), 17. Kerfoot (Maccelli, Durzi), 61. Keller – 27. Malott (Jones), 34. Turcotte (Pinelli, Moverare)