08. 10.
22:30info
UTA
«

Slafkovský sa pobil, Honzekovi skončila séria. Ďalší Slovák zažil premiéru, Dvorský v prvom útoku

Slafkovský, Honzek (koláž, foto: X/Canadiens Montreal, X/Calgary Flames)

Sobota priniesla v NHL ďalších deväť prípravných zápasov. Ako sa v nich darilo slovenským zástupcom?

Útočník Samuel Honzek po prvýkrát v príprave nebodoval, ale aj v štvrtom zápase podal veľmi dobrý výkon v tretej formácii so Zarym a Frkom. Nakoniec pri výhre Calgary 4:2 nad Vancouverom odohral 16 minút a 20 sekúnd, počas ktorých si pripísal plusový bod a dve strely na bránu. Martin Pospíšil nehral.

Svoj prvý zápas v príprave odohral útočník Martin Chromiak, ktorý si pripísal mínusový bod a dve strely pri výhre Los Angeles 3:2 nad Anaheimom. Figuroval v štvrtom útoku s Pinellim a Dotym. Za Ducks nastúpil aj Pavol Regenda, ktorý sa tiež prezentoval dvoma streleckými pokusmi. Hral v útoku s Leasonom a Katchoukom.

Juraj Slafkovský bol jediným slovenským zástupcom v drese Montrealu pri prehre 1:2 s Torontom. Opäť nebodoval, ale zviditeľnil sa bitkou s Marshallom Rifaiom. Zo zápasu, v ktorom odohral 20 minút a 6 sekúnd, si okrem päťminútového trestu odniesol aj plusový bod, strelu, dva bloky a dva bodyčeky. Hral vo svojom typickom útoku. Duel pre zranenie nedohrali Patrik Laine a David Reinbacher.

Útočník Oliver Okuliar sa tentoraz tešil z výhry Floridy 5:4 po predĺžení nad Carolinou. V zápase odohral 11 minút a 44 sekúnd, počas ktorých zaznamenal plusový bod, jednu strelu a dva bodyčeky. Zahral si v štvrtej formácii so Schwindtom a Vilmanisom na krídlach.

Nebodoval ani center Dalibor Dvorský, ktorý nastúpil v prvej formácii so Saadom a Neighboursom na krídlach. Pri výhre 3:2 po predĺžení nad Chicagom odohral 18 minút a 41 sekúnd a bol vylúčený za hákovanie.

Erik Černák nehral.

Zápas medzi Detroitom a Pittsburghom odložili na 30. septembra, pretože Penguins neboli schopní pre poruchu lietadla pricestovať do Detroitu.

Výsledky

Florida - Carolina 5:4 PP (1:2, 3:2, 0:0, 1:0)
Brankári: Driedger (27/31) - Martin (24/29); Góly: 15. Giles (McAllister, Skoog), 27. Skoog (McAllister, Giles), 33. Vilmanis (Nause, Schwindt), 38. Boqvist (Lundell, Mikkola), 63. Boqvist (Martin, Mikkola) – 3. Blake (Jaaska, Fensore), 20. Jaaska, 25. Drury, 25. Trikozov (Nadeau)

Los Angeles - Anaheim 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Brankári: Rittich (17/19) - Dostál (30/33); Góly: 7. Laferriere (Kempe, Kopitar), 26. Kopitar (Kempe, Rittich), 41. Laferriere (Kopitar, Kempe) – 14. Colangelo (Fabbri, Zellweger), 56. Vatrano (Helleson)

Philadelphia - Boston 3:2 PP (1:1, 1:1, 0:0, 1:0)
Brankári: Fedotov (25/27) - Korpisalo (37/40); Góly: 17. Ristolainen (Lycksell), 25. Mičkov (Lycksell, Konecny), 64. Mičkov (Konecny) – 13. Lindholm (Peeke), 23. Poitras (Frederic)

Columbus - Buffalo 6:3 (0:1, 1:1, 5:1)
Brankári: Merzlikins (28/31) - Ratzlaff (20/20), Sandstrom (17/22) ; Góly: 38. van Riemsdyk (Marčenko), 47. Monahan (Johnson, Werenski), 50. Monahan (Marčenko, Provorov), 50. Christiansen (Johnson, Voronkov), 51. Fantilli (Činakov), 59. Sillinger – 15. Dunne (Ostlund, Novikov), 30. Metsa (Ostlund, Jobst), 54. Jobst (Ostlund, Komarov)

Montreal - Toronto 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Brankári: Montembeault (11/12), Primeau (9/10) - Hildeby (26/27); Góly: 59. Dach (Hutson, Suzuki) – 10. Robertson (Cowan, Timmins), 44. Robertson (Holmberg, Knies)

St. Louis - Chicago 3:2 PP (0:2, 0:0, 2:0, 1:0)
Brankári: Binnington (10/12), Ellis (11/11) - Mrázek (32/35); Góly: 45. Holloway (M. Joseph, P. Joseph), 52. Toropčenko (Walker), 64. Holloway (Texier, Leddy) – 11. Kurashev (Hall, Phillips), 13. Maroon (Hall, Kurashev)

Nashville - Tampa Bay 6:0 (2:0, 4:0, 0:0)
Brankári: Saros (23/23) - Johansson (29/35); Góly: 11. Hinostroza (Fabbro, Wilsby), 13. Tomasino (Sissons, Marchessault), 31. Bellows (Hinostroza, Ufko), 36. Novak (Marchessault, Evangelista), 36. Marchessault (Novak, Fabbro), 40. Wiesblatt (Parssinen)

Edmonton - Seattle 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)
Brankári: Grubauer (31/36); Góly: 4. Nugent-Hopkins (McDavid, Hyman), 18. Philp (Ekholm, Bouchard), 39. Ekholm (Ryan, Hoffman), 46. Podkolzin (Ryan, Ekholm), 58. Lavoie (Hoffman, Gleason) – 9. Melanson (Biro, Meyers), 14. Šalé (Winterton, Biro), 26. Hayden (Tanev), 38. Meyers (Melanson)

Calgary - Vancouver 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Brankári: Pickard (7/8), Rodrigue (19/22) - Vladař (15/17), Cooley (10/10) - Silovs (20/24), Tolopilo (8/8); Góly: 5. Pachal (Hanley), 7. Lomberg (Weegar), 29. Coleman (Pachal, Grushnikov), 37. Klapka (Lomberg, Rooney) – 9. Lekkerimaki (Sprong, Soucy), 32. Raty (Garland, Hoglander)