30. 05.
«

AHL

AHL: Texas vyhral prvý finálový zápas

V noci zo štvrtka na piatok odštartovalo v poradí už 74. finále Calder Cupu, ktorý získava najlepší tím Americkej hokejovej ligy. Do finále sa prebojovali hráči Hershey Bears a Texasu Stars. Úvodný duel vyhral Texas pomerom 2:1.

HERSHEY - TEXAS 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Stav série: 0-1

Úvod zápasu vyšiel hráčom Texasu, ktorý v prvej tretine prestrieľali svojho súpera v pomere 12:2, no stav stretnutia sa nemenil. V druhej dvadsaťminútovke udreli domáci, ktorí sa zásluhou Boucharda dostali v 25. minúte do vedenia 1:0. O päť minút neskôr bol stav stretnutia nerozhodný. Autorom gólu bol Rallo. Michal Neuwirth, brankár Bears, inkasoval ešte jeden gól. Stalo sa tak na začiatku 43. minúty, kedy sa presadil McCulloch, ktorý rozhodol o tesnom víťazstve Texasu.

Neuwirth čelil v zápase 26 strelám a na jeho náprotivka, Matta Climieho, smerovalo 27 streleckých pokusov.

Druhý zápas série sa odohrá 5. júna opäť v Giant Center (hala Hershey Bears).