Účet používateľaVyhľadávanie
Menu
Vyhľadávanie Zavrieť SlovakNHL.sk

Komunita: Diskusia > DRAFT

Tému založil: Don Tito
25.06.2010 - 14:44:31
o ktorej bude online draft?

30.06.2024 - 18:18:41
avatar
Reakcia na: Kámen, 30.06.2024 - 14:57:23
Tak hádam po tom ako teraz dopadol kiviharju a galvas každý chápe,že ani Radivojevič ani Dravecky takmer isto nebudú draftovaní nejak vysoko. Aj keď ťažko hodnotiť teraz.
∧ skryť ∧
Luka by mohol byť. Ak Nemec išiel z dvojky, nevidím dôvod, prečo by nemohol Luka ísť v druhej desiatke. A ak mu vyjde sezóna, možno aj Top 10, ale nechcem tu preháňať. 1. kolo snáď dá, ale všetko ukáže sezóna, že ako mu vyjde. Ak nie, druhé kolo bude hádam v poho.
30.06.2024 - 21:11:44
avatar
Reakcia na: Zámčan, 30.06.2024 - 18:18:41
Luka by mohol byť. Ak Nemec išiel z dvojky, nevidím dôvod, prečo by nemohol Luka ísť v druhej desiatke. A ak mu vyjde sezóna, možno aj Top 10, ale nechcem tu preháňať. 1. kolo snáď dá, ale všetko ukáže sezóna, že ako mu vyjde. Ak nie, druhé kolo bude hádam v poho.
∧ skryť ∧
Bez ohľadu na jeho postavu,podľa mňa nemá kvalitu na top20. Keď k tomu pridám to aký je malý tak podľa mňa nemusí byť ani v top 50. 2025 a 2026 drafty sú nášľapané.
03.07.2024 - 07:05:57
avatar
Reakcia na: penguin89, 30.06.2024 - 16:20:21
Noo, tak každý to nechápe, napríklad mne to asi musíš vysvetliť :) Na Galvasovu hru sa síce pozerá celkom dobre, bohužiaľ prihliada sa aj aké čísla pre tím hráč dosahuje a keby sa pozrieme na Galvasov profil len skrz čísla, draftu to hodné veru nebolo. Nebol schopný sa bodovo presadiť ani na U18 podujatiach. On ako hráč narodený začiatkom roku 2006 nazbieral na HGC a MS-18 v 10 zápasoch len 1 bodík, to je veľmi málo. Oproti tomu Luka na rovnakých podujatiach ako underager narodený začiatkom roku 2007 nazbieral v rovnakých 10 zápasoch až 11 bodov. Ten rozdiel je do očí bijúci, čiže ťažko môžeme porovnávať takýchto hráčov. A Kiviharju - on nikdy nebol dobrý korčuliar ako Luka, čo je nutnosť byť ak si malý obranca.. do toho mal 2x potrhané väzy v kolene (keď mal 15 a keď mal 17) takže jeho nízky vzrast, slabý pohyb, stagnujúce korčuľovanie aj kvôli zraneniam a do toho poničené kolená asi neboli veľkým lákadlom pre NHL kluby, asi to dáva už zmysel nie? Opäť, paralely pre porovnávanie s Lukom tu akosi nevidím. Ak by som si mal tipnúť Lukov draft dneska, asi by som šiel do 2.kola. To sú pozície, kde šli aj bratia Hutsonovci a to sú Lukovi či už typologicky alebo aj číslami najpodobnejší hráči. I keď taký Montreal asi neprotestuje, že má draftovaného Lane Hutsona z takej pozície z akej ho má :)
∧ skryť ∧
S tým Kiviharju to neni len o kolenách tam toho bolo viac čo sa už nedalo prehliadať, napríklad keď Kňažko v úvodzovkách nemohol hrať v TPS mužov ťahali ho dole aby nastupoval v juniorke a robil dvojičku v obrannom páre 15 ročnému Aronovi …. Sa tiež asi Columbusu nepáčilo. Skratka to pretláčanie otca bolo uveľmi viditeľné a ľudia v NHL to vidia a chápu že bez tohoto boostra by bol ten hráč mierne nadpriemerný. Takisto keď večer pred draftom otec Hutson poslal SMS všetkým headscoutom klubov NHL lekársku správu o tom že jeho syn ešte narastie, no a nenarástol. V našich pomeroch je podobných prípadov viac, napriklad Štrbak, ktorý sa zrazu objavil ako repre trener a “odprevadil” syna až na draft. V nasledujúcej sezóne v NCAA už syn taky lavičkový servis od otca nepožíval a stret s realitou bol taky, že potreboval servis cvokaře.
Radivojevič požíva podobný servis najmä v našej reprezentácii, jeho privilegované postavenie v starších reprezentačných výberoch je možné len kvôli menu. Ak by nebol nositeľom mena, zrejme by sa do starších výberov dostal ale nikdy by nemal ako mladý takú kľúčovú úlohu. A tie body odzrkadľujú najmä to… akú rolu má v tíme.
Napriek tomu si myslím že druhé kolo je dnes dosť reálny odhad. Všetci vieme že draftová sezóna môže veľa ovplyvniť, ale dnes je to na druhé kolo.
Ešte k tým bodom v juniorkách …. Body niesu všetko ! V chate som počas draftu písal … 2x najproduktivnejsi hrac playoff v USHL po sebe …druhý v základnej časti a kvôli postave šiel z 207 miesta , Mac Swanson …. Lebo 171 cm jednoducho na NHL nestačí. Radivojevič má reálne 173-5 cm …. Preto ja som opatrný k draftu a celkovo skeptický k tomu že prerazí do NHL.
Možno to dnes vyznie absurdne ale Šatan na omnoho vacsi potenciál a šancu na NHL alo najproduktívnejší hráč najlepšej juniorky na svete ….
Možno by pomohlo všetkým ktorý majú v prípade radivojevic ružové okuliare aby si pozreli parametre prvokolovych obrancov … pod 6 stop asi ani jeden …. Priemer bude okolo 6,3… 6,4 to je 190+cm .

< 1 ... 91 92 93 94 95 96

Ak sa chcete zapojiť do diskusie, prosím prihláste sa alebo ak ešte nemáte vlastný úcet, zaregistrujte sa.

Prečítajte si na SlovakFitness.sk

SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2024 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies