06. 05.
07. 05.
«

Murray doviedol Penguins k druhej výhre

V pondelok sa v NHL odohral len jeden zápas druhého kola play-off. Pittsburgh v ňom aj vďaka brankárovi Mattovi Murrayovi porazil Washington a ujal sa vedenia v sérii.

Východná konferencia

PITTSBURGH – WASHINGTON 3:2 (stav série: 2-1)

Pittsburgh zaknihoval dôležité víťazstvo v treťom zápase série proti Washingtonu, ale čiastočne ho zatienila neistota, či pri ňom Penguins neprišli o kľúčového obrancu Krisa Letanga. Ten by totiž mohol byť suspendovaný za zákrok lakťom, ktorým v prvej tretine vrazil do hlavy krídelníka Capitas Marcusa Johanssona. Ten sa z ľadu ledva dostal preč, ale nakoniec sa do duelu vrátil. Letang, ktorý hrával v priemere takmer 30 minút na zápas, dostal dve minúty za nedovolené bránenie v hre. Jeho zákrok však ešte preskúma disciplinárna komisia.

2
Okrem tohto zákroku si pozornosť vyslúžil aj brankár Matt Murray, ktorý doviedol svoj tím k výhre 3:2 s 47 zákrokmi, pričom v tretej tretine čelil 21 strelám. A práve v tej dvadsaťminútovke sa duel zdramatizoval po tom, čo po dvoch tretinách viedol domáci tím 3:0. Bradena Holtbyho, ktorý dokopy čelil 23 strelám, najskôr prekonali Patric Hörnqvist a Tom Kühnhackl v priebehu jednej minúty v úvode prvej tretiny. Hörnqvist tečoval strelu Trevora Daleyho, Kühnhackl následne so šťastím zakončil do odkrytej brány prečíslenie dvoch na jedného. Puk z hokejky Matta Cullena sa mu odrazil od ľavého ramena. V druhej tretine skóroval Carl Hagelin, ktorý takisto zakončoval po zaváhaní hostí do prázdnej brány. Puk mu poslal Nick Bonino, ktorý si v tesnej blízkosti bránky získal nielen pozornosť obrancu, ale aj brankára. Tretia tretina ukázala bojovnosť hostí. V oboch góloch mal prsty Alec Ovečkin, ktorý v 49. minúte prepálil spoza ľavého kruhu všetko, čo mu stálo v ceste a následne v poslednej minúte trafil tyčku, od ktorej sa puk odrazil k Justinovi Williamsovi. Ten už nemal problém zakončiť do odkrytej brány. Penguins si však tesné vedenie v posledných sekundách ustrážili.

Po troch zápasoch vedie v sérii po prvýkrát aj Pittsburgh, ktorý po prehre v otváracom zápase vyhral dva zápasy po sebe. Hostiť bude aj ten štvrtý. Odohrá sa v stredu. Doteraz Sidney Crosby v sérii ešte nebodoval. Pondelkový duel nedohral útočník domácich Bryan Rust, ktorý sa zranil pri blokovaní dvoch striel v úvodnej minúte. Na lavičke Penguins sme už videli aj Marc-Andre Fleuryho.

Hviezdy duelu: 1. M. Murray (PIT), 2. C. Hagelin (PIT), 3. A. Ovečkin (WSH)

Mike Sullivan, tréner Penguins: „Myslím si, že Murray bol úžasný. Taký veľký rozdiel v počte striel bol preto, lebo oni mali puk na hokejkách počas celého zápasu a my nie. V tomto smere sme boli v prvých dvoch zápasoch lepší, no dnešok bol opačný prípad.“

Barry Trotz, tréner Capitals: „Murray bol v prvej tretine skutočne dobrý. Vlastne, myslím si, že bol dobrý počas celého zápasu a bol dôvodom, prečo uspeli. Naša hra mi veľmi pripomínala tú z tretieho zápasu minuloročnej série proti Islanders. Trvalo nám pár zápasov, kým sme sa našli, ale keď sa tak stalo, boli sme dobrí.“