06. 05.
07. 05.
«

Penguins sú krok od postupu, štvrtý duel rozhodol Hörnqvist

V jedinom zápase stredajšieho programu druhého kola play-off sa hralo predĺženie. Nakoniec rozhodlo o cennom víťazstve Pittsburghu, ktorý má vďaka tomu v sérii proti Washingtonu postupový mečbal.

Východná konferencia

PITTSBURGH – WASHINGTON 3:2 PP (stav série: 3-1)

2
Patric Hörnqvist sa dostal k voľnému puku v ten správny čas. V tretej minúte predĺženia po tom, čo sa puk odrazil od obrancu Capitals Mika Webera, zakončoval z prvej a puk preletel medzi nohy presúvajúceho sa Bradena Holtbyho, aby sa z tretej výhry po sebe tešili hráči Pittsburghu. Tí tak po dvoch domácich stretnutiach vedú nad Washingtonom už 3:1 na zápasy. V normálnom hracom čase padali góly v prvých dvoch tretinách. Obe sa skončili nerozhodne. V tej prvej otvoril skóre po troch minútach hry Jay Beagle, ktorý sa dostal k odrazenému puku a zakončoval z ostrého uhla. Washington viedol do desiatej minúty, v ktorej Trevor Daley uspel strelou spoza pravého kruhu. Prvý bod v sérii zaznamenal pri góle Sidney Crosby. Aj v druhej tretine sa na prvý gól čakalo zhruba tri minúty, no tentoraz sa ujali vedenia domáci. Matt Cullen sa krátko po vhadzovaní v strednom pásme dostal do úniku, pri ktorom sa s tým nemaznal a puk poslal medzi betóny Holtbyho. Stav na 2:2 vyrovnal v 37. minúte John Carlson, ktorý zužitkoval peknú prihrávku Justina Williamsa. V tretej tretine neinkasoval ani jeden z gólmanov. Matt Murray nakoniec duel opustil s 34 zákrokmi, Holtby ich urobil o štyri menej.

Penguins ukončili sériu ôsmich zápasov play-off, v ktorých v nadstavenom čase neuspeli. Šancu postúpiť do finále Východnej konferencie budú mať v sobotu, keď sa vo Washingtone odohrá zápas číslo päť. K dispozícii im už bude opäť aj Kris Letang, ktorý v stredu nehral pre suspendáciu.

Hviezdy duelu: 1. P. Hörnqvist (PIT), 2. M. Cullen (PIT), 3. J. Carlson (WSH)

Patric Hörnqvist, útočník Penguins: „Majú dobrú obranu a toto je play-off, takže je veľmi ťažké dostávať sa do streleckých príležitostí. Keď ich však dostaneme, skórujeme. To je aj dôvod, prečo sme vyhrali tento zápas. V predĺžení len musíte dostávať puky k bráne. Tak sa dostanete do tempa.“

Alex Ovečkin, kapitán Capitals: „Tento tím má úžasný charakter. Minulý rok sme vyhrávali 3:1 na zápasy a sériu sme prehrali, takže musíme využiť tú skúsenosť a v tomto roku to otočiť v náš prospech. Myslím si, že stačí, aby sme hrali našu hru.“