08. 05.
09. 05.
«

Juniori

Veľká dráma v súboji slovenských brankárov rozhodla sériu. Slovensko má istého šampióna

Adam Gajan, Šach Gadžijev (foto: iihf.com, muskegonlumberjacks.com)

V piatok sa v USHL rozhodlo o poslednom účastníkovi konferenčného finále. Týkalo sa to aj mladých Slovákov.

Adam Gajan sa stal treťou hviezdou zápasu, v ktorom predviedol 44 zákrokov. Ani to však nestačilo na to, aby Green Bay postúpilo do tretieho kola. V piatej minúte druhého predĺženia totiž o výhre Muskegonu 4:3 rozhodol Ethan Whitcomb svojím prvým gólom v play-off. Z postupu sa tak teší Šach Gadžijev, ktorý v zápase predviedol 27 zákrokov.

Už teraz je jasné, že Slovensko bude mať svojho zástupcu v tíme držiteľa Clarkovho pohára. Vo finále Východnej konferencie totiž Muskegon narazí na Dubuque Juraja Pekarčíka, kým na západe sa stretnú Fargo Petra Císara a Sioux City Samuela Urbana.