Účet používateľaVyhľadávanie
Menu
Vyhľadávanie Zavrieť SlovakNHL.sk
»
Finále SC
  Florida 2
  Edmonton 0
13. 06.
kurzy
02:00info
EDM
FLA
NHL live
15. 06.
kurzy
02:00info
EDM
FLA
NHL live
«

Magazín

Polemika o slovenskom hokeji - súčasný stav a budúcnosť

PR článok
17.05.2023

Fanúšikom ale aj odbornej verejnosti dávame do pozornosti knihu, ktorá vyšla v spolupráci so SZĽH s názvom Polemika o slovenskom hokeji a jeho perspektívach.

Od vzniku samostatnej Slovenskej republiky ide o prvú komplexnú odbornú hokejovú publikáciu, ktorá dáva do súvislosti vzťah metodiky športového tréningu k dosahovanej hernej výkonnosti. Prvá časť tejto viac ako 400 stranovej publikácie sa zaoberá vývojom metodiky ľadového hokeja od jeho vzniku až po súčasnosť a to v rámci svetového, československého a slovenského hokeja, pričom je v nej venovaná pozornosť najvýznamnejším osobnostiam, ktoré v tejto oblasti pôsobili a ešte pôsobia. Druhá časť knihy, ktorá je doplnená množstvom štatistických údajov a záverov z nich, je venovaná odporúčaniam, ktoré by mal slovenský hokej akceptovať, ak sa chce dlhodobo udržateľne vrátiť do absolútnej svetovej hokejovej špičky.

Kniha Polemika o slovenskom hokeji a jeho perspektívach

Krátke recenzie k publikácii napísali uznávaní slovenskí a českí hokejoví a športoví odborníci, z ktorých vyberáme:

„Aj v kontexte s posudkami recenzentov je táto kniha nepochybne významným príspevkom k naštartovaniu diskusie o tom, ako ďalej smerovať vývoj hokeja na Slovensku. Kniha má hlboký inšpiratívny charakter pre vzdelávanie všetkých ľudí, ktorí to s hokejom myslia dobre, teda trénerov, funkcionárov, hráčov, ale aj fanúšikov.“ Miroslav Šatan - prezident SZĽH.

„Zaujalo mě i množství pasáží s čerstvými statistikami, porovnání s ostatními hokejovými zeměmi Evropy. Velice dobře je akcentována kvalitní metodika, nutnost trenérů se celoživotně vzdělávat a být v aktivním kontaktu se zahraničím. V závěru se autoři ptají „Čo s tým ďalej?“. Ten, kdo je zvídavý, hledá souvislosti a najde si čas, se může mnohými pasážemi této skvělé publikace inspirovat.” Slavomír Lener - bývalý tréner ČR, olympijský víťaz z Nagana 1998.

„To, co jste vytvořil, má moje nejvyšší uznání, nemám k tomu co dodat. Já podobnou publikaci neznám a skoro závidím, že bych nebyl schopen ji takhle sepsat sám. Je to nejen výborná analýza nejen slovenského hokeje, ale představuje pohled na vývoj pojetí hokeje a tréninku ve světovém měřítku.” Josef Dovalil – aktivně působil v oblasti metodiky ve vedení Českého svazu ledního hokeje. Byl členem trenérských kolektivů u českého národního týmu pod vedením hlavních trenérů Luďka Bukače a Stanislava Neveselého. 19.12.2013 byl uveden do Síně slávy českého hokeje.

„Kniha vychádza v nanajvýš aktuálnom čase a tým, že je polemikou, ako vyplýva z jej názvu, vytvára priestor pre naštartovanie širšej diskusie, akým smerom sa má slovenský hokej v budúcnosti uberať. Vrelo túto jedinečnú publikáciu doporučujem nielen hokejovým trénerom, ale aj hráčom, funkcionárom a fanúšikom a do pozornosti ju dávam aj iným kolektívnym športovým hrám.” Július Šupler - prvý tréner slovenskej hokejovej reprezentácie.

Kto má záujem, môže sa oboznámiť s množstvom informácií v knihe uvádzaných v súvislostiach, o ktorých mnoho hokejových odborníkov, ale aj priaznivcov hokeja ani netuší, tak kniha mu pomôže v lepšej orientácii zákutiami jedného z najpopulárnejších slovenských športov a to každému, kto sa o hokej zaujíma.

Viac o tejto publikácii, fotogalériu z krstu knihy a možnosť jej zakúpenia nájdete na stránke www.hokej-polemika.sk
Neprehliadnite
Krátke správy
Najnovšie články
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk

Prečítajte si na SlovakFitness.sk

SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2024 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies