4
09. 05.
10. 05.
«

Fehérváry strelil prvý gól v play-off v kariére kuriózne. S Černákom mali spoločný osud

Martin Fehérváry (foto:WashingtonCaps.com)

V nedeľu sa v rámci prvého kola play-off otvorili ďalšia štyri série. V akcii boli už aj Slováci. Obaja mali spoločné to, že ich tímy nevyhrali.

Východná konferencia

FLORIDA – TAMPA BAY 3:2 (séria: 1-0)

Carter Verhaeghe s dávkou šťastia prelomil nerozhodný stav počas presilovky v úvode tretej tretiny, aby Florida otvorila sériu prvého kola play-off proti rivalovi z Tampy triumfom 3:2. Po zápase priznal, že nevedel ako tečoval prihrávku Aleksandra Barkova a že puk len trafil jeho hokejku. Skóre otvoril Sam Reinharta víťazný gól nakoniec strelil do prázdnej brány dvojbodový Matthew Tkachuk. Barkov dvakrát asistoval a Sergej Bobrovskij urobil 17 zákrokov. Recept na neho našli Brandon Hagel, ktorý v prvej tretine vyrovnával na 1:1, a dvojbodový Steven Stamkos, ktorý 10 sekúnd pred koncom znižoval na 2:3. Andrej Vasilevskij predviedol 25 zákrokov. Slovenský obranca Erik Černák odohral 18 minút a 40 sekúnd so ziskom plusového bodu, štyroch blokov a štyroch bodyčekov. Druhý zápas série je na programe v utorok.

Aleksander Barkov, kapitán Panthers: „Medzi našimi tímami je minulosť. V posledných dvoch prípadoch to pre nás nedopadlo dobre, ale teraz to chceme zmeniť. Myslím si, že tu máme skvelú príležitosť a dnešok bol neskutočný. Celú sezónu tu máme skvelé atmosféru, ale človeče, play-off nám chýbalo. Chýbala nám táto atmosféra. “

Jon Cooper, tréner Lightning: „Bol to celkom na obranu zameraný zápas, v ktorom to bolo tesné. nakoniec bol rozdielom presilovkový gól. “

Hviezdy duelu: 1. C. Verhaeghe (FLA), 2. M. Tkachuk (FLA), 3. A. Barkov (FLA)

RANGERS – WASHINGTON 4:1 (séria: 1-0)

Matt Rempe strelil prvý z troch gólov Rangers v rozmedzí dvoch minút a šiestich sekúnd druhej tretiny, ktoré nasmerovali víťaza Prezidentskej trofeje k výhre 4:1 v prvom zápase série prvého kola play-off proti Washingtonu. Víťazný gól nakoniec pripadol na Artemija Panarina, skórovali aj Jimmy Vesey a Chris Kreider. Vesey pridal aj asistenciu, dvakrát asistoval Barclay Goodrow. Igor Šesťorkin kryl 20 striel a ako jediný ho prekonal Martin Fehérváry, ktorý ešte v druhej tretine znížil na 1:3 svojím prvým gólom i bodom v play-off v kariére, keď sa od neho odrazila do brány strela Toma Wilsona. V zápase odohral 23 minút a 40 sekúnd, počas ktorých sa prezentoval aj troma strelami, trom blokmi a bodyčekom. Jeho spoluhráč Charlie Lindgren urobil 27 zákrokov. Duel nedohral pre zranenie obranca Capitals Vincent Iorio. Zápas číslo dva sa odohrá v utorok.

Fehárváryho prvý gól v play-off:

Peter Laviolette, tréner Rangers: „Je samozrejme dobré vyhrať prvý zápas. Sú tam však veci, ktoré sme mohli robiť lepšie. Potrebujete vyhrať jeden zápas v daný čas, takže z tohto pohľadu je výsledok dobrý.“

Spencer Carbery, tréner Capitals: „Ofenzívne musíme urobiť omnoho lepšiu prácu. Nie je to tajomstvo. Celý rok sme sa trápili, ale musíme nájsť spôsob, akým toho vytvoriť viac pred bránou. “

Hviezdy duelu: J. Vesey (NYR), 2. B. Goodrow (NYR), 3. M. Rempe (NYR)

WINNIPEG – COLORADO 7:6 (séria: 1-0)

Kyle Connor a Adam Lowry strelili po dva góly pri výhre Winnipegu 7:6 nad Coloradom v otváracom zápase série prvého kola play-off. Connor pridal aj asistenciu a trojbodový s opačnou bilanciou 1+2 bol aj Mark Scheifele. Z gólu sa tešili aj Vladislav Namestnikov a dvojbodový Josh Morrissey. Brenden Dillon, Gabriel Vilardi a Nino Niederretier zaznamenali po dve asistencie a Connor Hellebuyck urobil 40 zákrokov. Prekonalo ho šesť rôznych hráčov, pričom Cale Makar pridal ku gólu aj dve asistencie a stal sa najproduktívnejším obrancom v histórii tímu v play-off. Gól a asistenciu zaznamenali Artturi Lehkonen a Nathan MacKinnon, po góle strelili Casey Mittelstadt, Valersij Ničuškin a Miles Wood, dvakrát asistoval Mikko Rantanen. Alexandar Georgiev inkasoval sedem gólov z 23 striel. Zápas číslo dva sa odohrá v utorok.

Kyle Connor, útočník Jets: „Nie je to spôsob, akým sme si to naplánovali, zápas so skóre 7:6, ale niekedy musíte odohrať takýto zápas. Trochu sa to zmenilo na počítadlo a vieme, že musíme byť lepší.“

Cale Makar, obranca Avalanche: „Nanešťastie, všetky chyby, ktoré sme urobili, skončili pukmi v našej bráne. Takto to niekedy chodí. Musíme pár vecí v našej hre prečistiť a potom otočiť listom.“

Hviezdy duelu: A. Lowry (WPG), 2. M. Scheifele (WPG), 3. C. Makar (COL)

VANCOUVER – NASHVILLE 4:2 (séria: 1-0)

Vancouver dvakrát prehrával, ale v tretej tretine dokázal otvárací zápas prvého kola play-off proti Nashvillu otočiť vo svoj prospech. Pius Suter strelil vyrovnávajúci gól v 49. minúte a o 12 sekúnd neskôr poslal nasadený tím do vedenia Dakota Joshua. Ten predtým prihrával na gól Eliasa Lindholma a neskôr ešte pridal aj poistku do prázdnej brány, aby sa stal prvou hviezdou duelu. K výhre 4:2 pomohli aj Quinn Hughes s dvoma asistenciami a Thatcher Demko s 20 zákrokmi. Prekonali ho Jason Zucker a Ryan O’Reilly. Juuse Saros inkasoval tri góly z 20 striel. Predators sa pokúsia na prehru zareagovať v utorok, kedy sa hrá zápas číslo dva. Canucks si vylepšili svoj rekord v play-off v časovom rozstupe medzi dvoma gólmi. Predošlý rekord bolo 15 sekúnd z roku 1989. Roman Josi vďaka asistencii, vytvoril s 32 asistenciami nový klubový rekord v počte asistencií získaných v bojoch o Stanleyho pohár. Prekonal zápisy Ryana Ellisa a Ryana Johansena.

Canucks otočili stav rekordne rýchlo:

J.T. Miller, útočník Canucks: „Hovorili sme o hraní jednogólových zápasov celú sezóne pre tieto momenty a páči sa mi, že dnes u nás nebola žiadna panika, ťažko tam nejaká bola. Jednoducho sme sa len držali plánu.“

Andrew Brunette, tréner Predators: „Myslím si, že sme začali preberať hru do našich rúk a potom sme na jedno striedanie zaspali v útočnom pásme, nezblokovali strelu a bolo to 2:2. Myslím si, že dovtedy sme boli na koni, ale taký je hokej. Musíme sa z toho poučiť.“

Hviezdy duelu: 1. D. Joshua (VAN), 2. Q. Hughes (VAN), 3. R. O’Reilly (NSH)