UTA
29. 10.
«

Juniori

Pekarčík sa rozbehol, dvaja Slováci skórovali v každom zápase. Slovenský obranca je na čele ligy!

Juraj Pekarčík ešte v drese Dubuque (foto: X/Dubuque Fightning Saints)

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL, americkej USHL a univerzitnej NCAA?

OHL

V OHL obaja Slováci zaznamenali po asistencii – Martin Mišiak v troch zápasoch, Jakub Chromiak v dvoch. Cez víkend sa dvakrát stretli vo vzájomných súbojoch, ktoré zakaždým vyhral druhý menovaný. Ten si pripísal aj jeden plusový bod, kým Mišiak až štyri mínusové. K tomu pridal aj štyri trestné minúty.

Meno (tím) Z G A B TM
Michael Misa, Ú (Saginaw) 13 17 9 26 6
Slováci:
Martin Mišiak, Ú (Erie) 10 4 4 8 4
Jakob Chromiak, O (Kitchener) 8 0 6 6 2

QMJHL

Andreas Straka má za sebou vydarený týždeň, keď v každom z troch duelov skóroval a k trom gólom pridal aj asistenciu a štyri plusové body. Bol aj druhou hviezdou zápasu. Už päťzápasovú bodovú sériu ťahá Juraj Pekarčík, ktorý zaznamenal gól a päť asistencií v troch stretnutiach. Nazbieral aj sedem „plusiek“. Peter Valent zaznamenal gól a 15 trestných minút v dvoch dueloch, Samuel Kupec dve trestné minúty v dvoch stretnutiach. V akcii bol aj brankár Martin Haronik, ktorý pri výhre 6:2 nad Gatineau kryl 21 striel.

WHL

Kým Adam Beluško nebodoval ani v jednom z dvoch zápasov minulého týždňa , Jozef Viliam Kmec v každom z dvojice duelov aj skóroval. Dokopy si odniesol z týždňa dva góly, asistenciu a dve „plusky“. V sobotu bol aj treťou hviezdou zápasu, keď strelil vyrovnávajúci gól.

Nathan Behm, Ú (Kamloops) 13 12 10 22 10
Slováci:
Jozef Viliam Kmec, O (Prince George) 13 3 10 13 20
Adam Beluško, O (Brandon) 10 0 1 1 9

USHL

Alan Lenďák má za sebou v USHL dva víťazné štarty proti Omahe. Dokopy v nich kryl 46 z 51 striel, takže dosiahol 90,2% úspešnosť zákrokov. Ďalší dvaja slovenskí brankári prehrávali. Šach Gadžiev inkasoval päť gólov z 30 striel pri prehre 4:5 so Chicagom a Samuel Urban prehral dva zápasy s Youngstownom. Dosiahol v nich 79,6% úspešnosť zákrokov.

Dvaja Slováci sa v USHL presadili strelecky – Miroslav Šatan a Theo Kiss. Obaja odohrali po dve zápasy, prvý menovaný aj so ziskom mínusového bodu, druhý s dvoma trestnými minútami. Asistenciu a dve „plusky“ si z dvoch duelov odniesol Luka Radivojevič, dve asistencie a dve „mínusky“ zaknihoval v dvoch zápasoch Richard Baran. Ten patrí s 9 bodmi medzi najproduktívnejších obrancov ligy. Nikto ich nenazbieral viac. Gennadi Chaly a Dylan Compton však strelili o gól viac.