Šesť Slovákov zahviezdilo, slovenský brankár je lídrom ligy

Lenďák a Slávik (foto: X/Fargo Force)

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL, americkej USHL a univerzitnej NCAA?

OHL

Obaja Slováci v OHL odohrali minulý týždeň po tri zápasy, boli trojbodoví a dostali sa medzi hviezdy zápasu. Útočník Martin Mišiak bol druhou hviezdou, keď rozhodol prvý duel gólom v predĺžení. Neskôr si pripísal ďalší gól a asistenciu. Obranca Jakub Chromiak bol na záver týždňa dokonca prvou hviezdou duelu, v ktorom dvakrát asistoval. Dokopy si z týždňa odniesol tri asistencie, dva plusové body a dve trestné minúty.

Meno (tím) Z G A B TM
Liam Greentree, Ú (Windsor) 9 6 17 23 4
Slováci:
Martin Mišiak, Ú (Erie) 7 4 3 7 0
Jakob Chromiak, O (Kitchener) 6 0 5 5 2

QMJHL

Najproduktívnejším Slovákom v QMJHL bol Juraj Pekarčík, ktorý strelil svoj prvý gól v lige pri jedinej prehre jeho tímu v týždni. Zo štyroch zápasov si odniesol aj dve asistencie a štyri „mínusky“. Dvakrát asistoval Samuel Kupec, ktorý v troch dueloch zaznamenal aj tri „plusky“ a štyri trestné minúty. Peter Valent si zo štyroch duelov odniesol tri mínusové body a štyri trestné minúty, jeho spoluhráč Andreas Straka štyri mínusové body.

WHL

V uplynulý týždeň bodovali obaja slovenskí obrancovia vo WHL. Jozef Viliam Kmec odohral tri zápasy so ziskom dvoch asistencií, mínusového bodu a desiatich trestných minút. Adam Beluško zaznamenal v dvoch dueloch asistenciu, tri „plusky“ a sedem trestných minút, keď zhodil aj rukavice a pobil sa. Bodoval premiérovo.

Cameorn Schmidt, Ú (Vancouver) 11 12 7 19 4
Slováci:
Jozef Viliam Kmec, O (Prince George) 11 1 9 10 20
Adam Beluško, O (Brandon) 8 0 1 1 9

USHL

V USHL boli minulý týždeň až štyria Slováci medzi hviezdami zápasu. Brankár Šach Gadžijev dokonca dvakrát – raz bol treťou hviezdou, keď kryl 25 z 27 striel pri výhre 7:2 nad USA, raz bol dokonca prvou, keď vychytal svoje druhé čisté konto v sezóna a kryl 13 striel pri výhre 4:0 nad USA. Svoju prvú nulu v ročníku vychytal Samuel Urban, ktorý kryl 28 striel pri výhre 2:0 nad Green Bay a bol za to ocenený postom prvej hviezdy duelu. Z výhier sa tešili aj Alan Lenďák, ktorý kryl 31 striel pri výhre 3:2 po predĺžení nad Waterloo a Damian Slávik, ktorý pri výhre 3:2 nad Waterloo urobil 19 zákrokov.

Prvou hviezdou zápasu bol aj útočník Peter Císar, ktorý v jednom z dvoch duelov zaznamenal víťazný gól a asistenciu. Z týždňa si odniesol aj dva plusové body a menší trest. Za bilanciu 1+1 bol postom druhej hviezdy zápasu odmenený obranca Richard Baran, ktorý si z troch duelov nakoniec odniesol tri body (1+2) a štyri „mínusky“. Pri svojom ligovom debute skóroval obranca Luka Radivojevič, ktorému však gól neskôr odobrali a odniesol si nakoniec z neho dve asistencie. V dvoch dueloch si pripísal aj dve „plusky“. Theo Kiss odohral dva bezbodové zápasy, z ktorých si odniesol len menší trest.